У першу неділю після свята Зіслання Святого Духа, Свята Церква запрошує нас звернути увагу на святість і на тих, хто уподібнився до Бога, бо Він – святий!
У читанні Євангелії Господь запрошує нас відновити єдність з Богом. Адже Бог має бути на першому місці в нашому житті: ніхто не може зайняти місце Бога, бо тоді буде вважатись за ідола.

Не раз люди, мабуть, не задумуючись, кажуть:  “Я обожнюю цю людину”

Це може бути син/дочка, батько/матір, чоловік/жінка та інші.. це означає, що ця людина стала в центрі життя і саме вона впливає на життя. Це дуже ризиковано. Бо жодна людина не зможе дати того, що дає справжній Бог! І коли у твоєму житті зʼявляється божок, тоді ти не лише втрачаєш єдність із Богом, а вибираєш те, що в чому скоро розчаруєшся. Бо жодний божок не дасть тобі того, що Бог вже приготував для твого щастя.

Коли ми слухали слова із Євангелії і десь відчули, що натяк про недостойність стосується нас, тоді це означає, що нас було виховано у недостатній пошані до Бога.

Бо добрий батько і мама навчать дитину шанувати найперше Бога, перед Яким самі покоряються і дітей вчать цього. Добрий батько/мати ніколи не поставлять себе у центрі життя своїх дітей, і дітей ніколи не поставлять у центрі.
Ось так змалечку людина пізнає Божу волю і потім вчить своїх дітей жити в цьому, а Бог хоче, щоб ми всі жили у святості, яка є плодом любові.
Кожен з нас носить імя і, правдоподібно, це імя святого.
Серед святих були різні люди, але всіх їх об’єднувало одне – це любов до Бога і наслідування Христа.
Тому кожен з нас може стати святим, якщо буде наслідувати Христа і любити.

Історія одного робітника, який наближався до пенсії 
Один чоловік наближався до пенсійного віку і, відкриваючи душу одному священику, сказав: “Ось я дуже люблю свою професію, віддав їй найкращі роки свого молодого життя, але тепер на завершення мого робочого віку моє серце сповнюється смутком. Бо у теперішній час немає молодих людей, котрі би хотіли виконувати мою роботу. Чи буде мені заміна?”
Ось так, задумуючись над життям святих, хочеться кожному з нас поставити подібне запитання: “Чи будуть ті, котрі продовжать життя святих?”