Приймаючи семінаристів зі США, Папа Франциск поділився з ними думками про три характерні риси синодального процесу, які є корисними на етапі формування в семінарії.

«Ваше покликання – це дар, який потрібно віддати на служіння будуванню Христового тіла», – підкреслив Папа Франциск, приймаючи у понеділок, 6 березня 2023 р., спільноту семінарії «Пресвятої Марії», що в Клівленді, штат Огайо, США. Вихованці та персонал формаційного закладу здійснили паломництво до Риму в контексті відзначень 175-річчя заснування семінарії.

«Ця нагода є слушною для того, щоби скласти подяку Богові за велику кількість священиків, сформованих у вашому закладі протягом цих років. Мені також приємно дізнатися, що семінарія старається давати відповідь на актуальні вимоги Церкви, вишколюючи та навчаючи також дияконів і мирян, що поставлені в служіння, щоби допомагати членам святого Божого люду в переживанні покликання бути учнями-місіонерами», – сказав Святіший Отець, зауваживши, що це набирає ще більшої важливості в світлі синодального процесу, а тому він поділився думками про три «характерні риси» цього процесу, важливі для формування майбутніх священиків і служителів Євангелія.

Слухання

Першим елементом, на який звернув увагу Папа, є слухання, починаючи від слухання Господа. Усвідомлення того, що без Бога ми нічого не можемо, спонукає «кожного дня нашого життя присвячувати час для Господа, роздумувати над Його словом, знаходити світло для своєї дороги завдяки допомозі духовного супроводу й насамперед проводити час з Ним у молитві». Й оскільки слухання Божого голосу та його розпізнання є незамінним для нашого внутрішнього зростання, життя в семінарії дає можливість «розвинути звичку до молитви», що допоможе в майбутньому служінні. «Водночас, слухання Господа включає також відповідь віри на все те, що Він об’явив і що Церква передає, щоби ви могли радісно й автентично навчати інших і звіщати їм істину та красу Євангелія», – додав Святіший Отець.

Разом прямувати вперед

Другою характеристикою синодального процесу, на яку вказав Папа, є спільне прямування вперед. За його словами, період семінарійного формування є нагодою «поглиблювати дух братерської спільності», не лише між собою, але й з єпископом і всією церковною спільнотою. «Ми повинні визнавати себе частиною єдиного великого люду, що отримав Божі обітниці як дар, а не як привілей», – сказав він, підкреслюючи, що також і покликання є «даром для збудування Христового тіла», а тому потрібно пам’ятати, що пастир завжди йде разом з отарою.

Свідчення

Врешті, третьою ознакою є свідчення. «Слухання Бога та спільне прямування вперед разом з іншими приносять плід у тому, щоби ставати живими знаками Ісуса, присутніми в світі», – сказав Святіший Отець, побажавши семінаристам, аби роки, проведені в семінарії, стали приготуванням до того, щоб «повністю дарувати себе Богові та Його святому людові». «Церква потребує вашого ентузіазму, вашої великодушності та вашої ревності, щоби показати всім, що Бог завжди з нами, в кожній життєвій обставині», – наголосив Папа.

Джерело VaticanNews