Нещодавно отримав зворушливого листа від одного з протоігуменів наших монаших чинів, в якому він пише: «Що б не сталося, наше монашество завжди буде зі своїм народом». В умовах сучасної загрози війни, коли скоробагатьки втікають з України, пригадав собі, що саме ті особи, які дали обіт чистоти, убогості і послуху є останньою надією свого народу.

На цьому наголосив Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав під час Архиєрейської Літургії у Патріаршому соборі Воскресіння Христового з нагоди Дня богопосвячених осіб, який Церква святкує у день Стрітення Господнього.

«У день Стрітення ми по-особливому святкуємо свято богопосвячених осіб, вітаємо наше монашество. Це свято тих людей, які вмерли для світу, для цього тимчасового, минущого життя. Їхня присутність між нами є одкровенням для кожного з нас про те, що нас чекає після смерті», – зазначив Глава Церкви.

«Дякуємо за те, що у вашому житті на перше місце ви поставили світильник вічного божественного життя, який у вашій душі запалив наш Господь Ісус Христос в момент вашого хрещення. Ми сьогодні дякуємо Господу Богу за кожного, хто посвячує хоча би частинку свого життя, свого часу, своєї уваги Богові», – сказав архиєрей. І додав: «Ми сьогодні дякуємо Господу Богу за надію, яку відкриває сьогоднішнє свято для нашого українського народу».

Ми бачимо, каже Блаженніший Святослав, як Україна сьогодні стає об’єктом торгівлі між великими й могутніми країнами світу, що буцімто наша історія і наше життя не лежить у наших руках. Але це неправда.

«В сьогоднішньому святі Господь Бог наче повертає назад у руки України її власну долю. І ми як ніхто сьогодні розуміємо, що за нас ніхто нам не збудує ані нашого рідного дому, ані нашої держави, її не захистить і не збудує для наших дітей кращого майбутнього», – підкреслив Предстоятель УГКЦ.

Він наголосив: «Те світло божественне сьогодні у наших руках! Нехай воно буде для нас світлом надії, що смерть переможена, що темрява страху світильником християнського життя може бути розвіяна. Бо бачили очі наші порятунок, спасіння, яке Господь Бог у Христі приготував для усіх людей».

«Вітаю вас з цим святом! Нехай ці посвячені свічки, які ви сьогодні винесете з храму будуть символом божого життя, яке є присутнє серед темряви, страху, смерті цієї хвилини нашого народного буття. Нехай милосердний Господь дарує нам життя і надію», – побажав Отець і Глава УГКЦ.

Відтак Глава Церкви на завершення Божественної Літургії на руки о. Никанора склав подяку монашеству, зокрема Київської архиєпархії, за велику любов і служіння Богові і українському народові.

«Дякую за те, що наші монастирі завжди були останнім пристанищем для народу. Завжди приймали, захищали, лікували, годували, все робили для того, щоб люди відчули себе любленими Богом. Отче, вам і всьому нашому монашеству нехай Господь благословить на многії і благії літа», – сказав на завершення Блаженніший Святослав.

Департамент інформації УГКЦ