В 2013 році, на початку свого понтифікату, Папа Франциск звернувся до катехитів такими словами: «Катехит – це покликання: бути катехитом – це жити покликанням, а не працювати катехитом. Зауважте, я не сказав поводитися як катехит, а бути ним, тому що це пов’язано з життям. На зустріч з Ісусом можна вести словами, підкріпленими власним життям та свідченням».
З новозавітніх часів покликань було безліч, кожне має свою історію, місце та час. Ісус, обираючи апостолів, посланців, діє дуже делікатно – використовує для кожного свою методологію знайомства та запрошення.
Наші катехити творять історію Української Греко- Католицької Церкви на теренах Одеського екзархату. І сьогодні ми розпочинаємо нову ініціативу, яка буде представляти обличчя катехитичної спільноти Одеського екзархату. Кожного тижня ми будемо публікувати свідчення наших катехитів під хештегом?
І розпочну я з себе.
Давайте познайомимося?
?Мене звати Олена Пенязєва.
Моя парафія?
?Святого Апостола Андрія Первозванного УГКЦ, Одеса
Коли я відчула покликання до катехитичного служіння або навчання??
?Вчитися я пішла з особистою зацікавленістю сферою богословських знань, але вже на другому семестрі надихаюча атмосфера викладання в Катехитично-педагогічному інституті УКУ та особисте заохочення директора п. Назара Дуди спонукали почати катехизувати на парафії. Вже в Одесі я отримала підтримку владики Михаїла і його сприяння розвитку катехитичного служіння і зрозуміла, що своїми знаннями мушу, можу та хочу послужити Церкві.
Що найбільше надихає мене бути катехитом??
?Прокидатися зранку в неділю і віддавати себе Господу, усвідомлюючи, що Він може діяти через мене. А ще – неймовірні відчуття піднесення від процесу та спілкування з дітьми на заняттях.
Хто з мого оточення був головним мотиватором, прикладом для наслідування??
?П. Назар Дуда, директор КПІ УКУ, зрештою, як і усі працівники та викладачі.
Моя мрія як катехита?
?Як катехит, я мрію, щоби наші слова, старання досягали сердець наших учнів, приводили до зустрічі з живим Христом, а також закладали ціннісні орієнтири.
Як голова катехитичної комісії Одеського екзархату, я мрію, щоби мирянське служіння катехитів зайняло визнане місце в пасторальній моделі Церкви.