Пасхальна радість надає особливого змісту всьому великодньому періоду. Але як зуміти пережити його як одну великодню неділю, зберігаючи увесь цей час радість Христового воскресіння?

 

Богдан Трояновський, директор видавництва «Свічадо»:

«Раджу більше читати. Для молоді і дорослих, думаю, зараз найкраще прочитати “Наслідування Христа” Томи Кемпійського. Від початку існування нашого видавництва ми постійно перевидаємо цю книжку. Вона виходила як у простих доступних форматах, так і у подарункових. Останнє видання ілюстроване картинами з фондів Львівської національної галереї мистецтв ім. Бориса Возницького та Львівського музею історії релігії. «Наслідування Христа» – це одна з найбільш популярних духовних книг після Святого Письма впродовж уже багатьох століть. Вона перекладена приблизно 100 мовами. Сам факт, що книжка “живе і працює” понад 500 років, є її найкращою рекламою. “Смиренне пізнання себе — це простіша дорога до Бога, ніж глибокодумні наукові дослідження”. Тому наслідуйте Христа у щоденному житті – це і буде тим постійним духовним оновленням, тією працею, яка покаже нам дорогу до Неба.

З дітьми раджу читати Святе Письмо. Зокрема, нещодавно ми видали Святе Письмо для дітей, яке уклав єпископ Антоні Длугош. Цінність цієї книжки полягає у тому, що там є не тільки біблійний текст, а також молитви, коментарі, карти, завдання. Книжка є інтерактивною, зацікавлює дитину і тим самим впроваджує її у світ духовності. У ній вміщено майже сто біблійних історій: про створення світу, Ноя, Давида й Голіята, про народження, смерть та воскресіння Ісуса Христа. Гарними малюнками, простими цікавими текстами та іграми автор заохочує дитину дізнатися якнайбільше про Бога».

 

 

Олег Яськівдиректор Центру митрополита Андрея Шептицького УКУ:

«Подивіться світлий і життєстверджуючий фільм. Наприклад, «Шлях».

Цей фільм – ще одна коштовна перлина у скарбниці сучасного кіно. І це не просто безпідставний епітет. Режисер Еміліо Естевез наважився зробити по-справжньому духовний фільм, у якому розкривається шлях людини до просвітлення.

Це органічна розповідь, максимально позбавлена мелодраматизму чи штампів, про людей з різними життєвими історіями, які наважились на найважливішу у своєму житті подорож – пройти caminо de Santiago (або дорогу паломників) до одного з найвідоміших християнських центрів Європи у Сантіяго де Кампостелла. 800 км пішої мандрівки через небезпечні гори, віддалені села, різні мовні та культурні кордони, з мінімальними умовами комфорту і максимальним часом для усамітнення або ж спілкування.

Це високохудожній твір про наше життя у двадцять першому сторіччі, про наших з вами сучасників з різних країн, з різних поколінь, з різними причинами пройти шлях паломників. Сюжетна структура фільму делікатно зв’язує життєві історії в одну вервицю, водночас відкриваючи неймовірно красиві краєвиди Піренеїв, спокій середньовічних містечок, природність старовинних звичаїв, особливості етнічних відмінностей чи принади національної кухні. З героями фільму ми ніби відкриваємо Європу по-новому – з духовними місцями, спільними недорогими нічлігами та добрими зустрічними, готовими допомогти та зрозуміти.

Фільм наповнює легені чимось легшим, ніж повітря повсякденності, і ви можете піднятися над землею і відірватися від турбот.

Безперечно, це фільм у першу чергу про персональну віру. Але цей фільм також для всіх, кого манить дух подорожі. І нехай у вашому житті це будуть не такі складні та довгі мандрівки…».