«Жінка – це образ Церкви, яка є жінкою, нареченою та матір’ю» – сказав Папа Франциск 22 лютого під час зустрічі на тему «Захист неповнолітніх у Церкві». Ділячись своїми думками про визнання ролі жінки, Святіший Отець заохочує не лише надавати жінці більше функцій в Церкві, але й інтегрувати жінку як образ Церкви у наш спосіб мислення.

І це не переосмислення значення жінок в історії Церкви, бо тут вони завжди виконували важливу роль. Від початків християнства у їх будинках збиралися вірні для катехези і служіння Літургії. Власне жінки часто ініціювали заснування церков, монастирів і згромаджень. Були їх фундаторами і жертводавцями. Вони діяли самі і заохочували інших. Вони молилися. Про ласки, благословення, вірність і відвагу. Про окрему особу і цілий народ.

Ікона Зіслання Святого Духа

Ікона Зіслання Святого Духа

У Церкві є багато жінок – святих і благословенних, – яких варто наслідувати, бо вони є добрим прикладом чеснот для зросту особистого покликання інших. Серед них є святі – покровительки матерів, працюючих, бездітних, опікунів, потерпаючи від насильства…

Придивіться до них уважніше, наслідуйте їх та звертайтеся з проханнями про допомогу і заступництво:

Марія з Назарету, Пресвята Богородиця – образ всього материнства. Приклад любові до Христа, чистоти, покори і відданості: «Ось я Господня слугиня: нехай зо мною станеться по твоєму слову!» (Лк 1,38).

Марія є особливою постаттю в історії людства. Вона є заступницею, захисницею і покровителькою, винятковим прикладом посвяти особливо для матерів.

Оранта Софії Київської - образ Премудрості Божої

Оранта Софії Київської – образ Премудрості Божої

Єлизавета, мати Івана Хрестителя – родичка Пресвятої Богородиці. Це вона, Єлизавета, сповнена Духом Святим, вітала Марію: «Благословенна ти між жінками й благословен плід лона твого. І звідкіля мені це, що прийшла до мене мати Господа мого?» (Лк 1,42-43).

Єлисавета та її чоловік Захарія «були обидвоє справедливі перед Богом і виконували всі заповіді та накази Господні бездоганно» (Лк 1,6). Тому для християнських сімей вони є прикладом життя згідно віри, особливо для сімей, які очікують на дитину або виховують особливу дитину.

Свята Тереза з Калькутти – «ангел бідних» і символ християнської любові водночас, одна з найвідоміших у світі осіб богопосвяченого життя. «Те, що ми робимо, менше від краплини в океані. Та без цієї краплини океанові чогось не вистачало б» – говорила Вона.

Багато зусиль Мати Тереза присвятила опіці над дітьми, особливо над тими, які залишилися без батьків. Вона є прикладом милосердя і співчуття, особливо для тих, хто виховує прийомних дітей.

Блаженна Йосафата Гордашевська

Блаженна Йосафата Гордашевська

Йосафата (Михайлина) Гордашевська – блаженна монахиня УГКЦ. Була першою монахинею активного греко-католицького згромадження Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії. Цього року ми вшановуємо 100-ту річницю від дня переходу Йосафати Гордашевської до вічності.

Як сказав Папа Іван Павло ІІ під час Божественної Літургії з нагоди беатифікації с. Йосафати у Львові (червень 2001 року): «Вона своєю щоденною і вірною самовідданістю йшла за Христом, посвячуючись дітям, хворим, убогим, неписьменним та знедоленим, у часто важких і непозбавлених страждань ситуаціях, у надзвичайний спосіб зуміла втілити Євангеліє у своєму щоденному житті».

Юлія КОЗІБРОДА