16 лютого 2023 р., під час зустрічі з членами Об’єднаних Біблійних Товариств, Папа Франциск наголосив на необхідності звіщати Боже слово у сьогоденні, подібно як це робили перші християни.

Труднощі у прийнятті Божого слова

Папа Франциск пригадав розповідь з книги Діянь Апостолів про поширення Євангелія після події Христового Воскресіння, вказуючи на актуальні труднощі. «Слово звіщається, чується і проживається в сприятливих і несприятливих обставинах, різними способами і з різним вираженням, зустрічаючись із серйозними труднощами і переслідуваннями, у світі, часто глухому до голосу Бога», – зауважив Святіший Отець. Зі схожою ситуацією зустрівся також диякон Пилип, проповідуючи чародійнику Симону та ефіопському скопцю. «За дуже різних обставин обидва мають доступ до Слова, але Симон Чарівник настільки є самовпевненим, що виключає можливість отримати Божий дар; ефіоп, натомість, має спрагу за Богом і не тільки розуміє Слово через служіння Пилипа, але просить у нього Хрещення, приймає його і продовжує свою подорож як християнин», – зазначив Папа.

Місія поширення Доброї новини у сучасному світі

Святіший Отець, роздумуючи над поширенням Божого слова у ранній Церкві, сказав, що переслідування, які змушували людей покидати свої домівки, не стали перепоною, а радше нагодою для поширення віри. «Моя думка лине до багатьох християн, які в наш час змушені покинути свою землю. Чоловіки та жінки, які, як перші віруючі, тікають, несучи з собою прийняте Слово. Вони бережуть свою віру як скарб, який надає сенсу суворим, іноді жахливим обставинам, з якими їм доводиться стикатися: обіймаючи хрест Христовий, вони вшановують Слово Боже, яке «стоїть повіки» (Іс. 40,8; пор. 1 Пт. 1,23-25)», – сказав Папа. Він подякував членам Об’єднаних Біблійних Товариств, які сприяють поширенню Біблії різними мовами й на різних континентах, співпрацюючи з католиками у численних країнах. «Я випрошую у Святого Духа, щоб Він завжди провадив і підтримував ваше служіння», – зазначив на завершення зустрічі Святіший Отець.

Джерело VaticanNews