о. Тарас Бордюк
?Святий Дух – це Особа.
Він не якесь явище, сила чи безмовна енергія, Святий Дух є Особою, а тому важливо мати з Ним особисті стосунки. “Ви ж його знаєте; бо перебуває він з вами, і буде в вас” (Йо 14:17).
?Святий Дух – це Бог.
Він є 3-ою Особою Пресвятої Трійці, рівний Отцеві та Синові: “Тоді Петро сказав: «Ананіє, чому то сатана наповнив твоє серце, щоб обманути Святого Духа і ховати частину ціни поля? … Ти обманув не людей, а Бога»” (Ді 5:3-4).
?Святий Дух є вічним і святим.
Він немає початку і з нами перебуватиме вічно, а тому що Він Святий, і перебуває у нас, наше тіло для Бога є Його святим храмом. “Хіба не знаєте, що ви — храм Божий, і що Дух Божий у вас перебуває? Коли хтось зруйнує храм Божий, Бог зруйнує того, бо храм Божий святий, а ним є ви.” (I Кор 3:16-17)
?Святий Дух молиться за нас.
Він заступається за нас, Він молиться в нас, бо кожне наше бажання до молитви це наша відповідь на заклик Духа Святого. “А що ви сини, Бог послав у ваші серця Духа Сина свого, який взиває “Авва, Отче!”” (Гал 4:6) “А той, хто досліджує серця, знає, яке бажання Духа і що він заступається за святих згідно з Божою волею” (Рим 8:27).
?Святий Дух має емоції.
Своїми вчинками ми здатні засмутити Святого Духу. Коли розриваємо наші стосунки з Богом, коли допускаємося сварок, ненависті, заздрості, пліткуємо і т. д.
“І не засмучуйте Святого Духа Божого, що ним ви назнаменовані на день відкуплення” (Еф 4:30).
І також ми маємо можливість потішити Його, коли живемо згідно Його волі.
?Святий Дух має власні бажання та волю.
Апостол Павло згадує про те, що Дух роздає дари кожному як хоче: ” А все це чинить один і той же Дух, що розподіляє кожному, як він хоче” (I Кор 12:10-11). Він має досконалий план для нашого життя, а тому нам важливо не змусити Бога вершити нашу волю, але молитися, як Ісус: “Хай не моя, а Твоя буде воля!”.
?Святий Дух є всесильним, всюдиприсутнім і всезнаючим.
“Куди мені піти від духу твого? Куди мені втекти від обличчя твого? Зійшов би я на небо — ти там єси, ліг би я у Шеолі — і там ти” (Пс 139:7-8).
“Нам же Бог об’явив Духом, бо Дух досліджує все, навіть глибини Божі” (I Кор 2:10-11)
На основі книги “Забутий Бог”.