Віра не є абстрактною та загальною теорією, але торкається і перетворює життя кожного з нас.

«Що маємо робити?» – з таким запитанням представники різних верств приходили до Предтечі, який проповідував у пустелі про наближення Господнього дня. На це запитання людей, які відчували потребу навернення, відповідає Папа Франциск. За його словами, тут не йдеться про «почуття обов’язку», але про «ентузіазм» серця, якого торкнувся Господь, це очікування Його приходу спонукає ставити таке запитання.

Кожне життя має сенс

«Підказуючи нам таке запитання, Євангелія нагадує нам про важливу річ: життя має для нас завдання. Життя не є позбавленим сенсу, не підпорядковується випадкові», – сказав Святіший Отець, додаючи, що життя є «даром, який Господь вручає нам», заохочуючи відкривати ким ми є і яку мрію покликані здійснити. «Кожен з нас – не забуваймо про це – є місією, яку потрібно сповнити. Отож, не біймося запитувати Господа: Що маю зробити?» – мовив Папа, заохочуючи слухачів запитувати в Бога про те, що доброго маємо чинити для себе і для своїх ближніх, яким чином можемо причинитися до добра Церкви і для добра суспільства.

Конкретність віри

Далі Наступник святого Петра зауважив, що в Євангелії читаємо, як Предтеча дає різні відповіді для представників кожної групи, до кожного звернене «особливе слово, що стосується реальної ситуації його життя». Це, за словами Святішого Отця, дає нам цінне повчання: «Віра втілюється в конкретному житті. Вона не є абстрактною та загальною теорією, але торкається плоті та перетворює життя кожного».

Тож, підсумовуючи, Папа заохотив кожного запитувати себе, що саме конкретного можу зробити під час цього приготування до Різдва. Наприклад, зателефонувати до самотньої особи, відвідати похилого віком чи хворого, послужити вбогому. А може маю в когось попросити пробачення або простити, прояснити якусь ситуацію чи повернути борг? Або ж занедбую молитву і прийшов час вдатися до Господнього прощення? «Браття й сестри, знайдімо щось конкретного та зробімо це! Нехай допоможе нам Богородиця, в лоні Якої Бог став тілом», – побажав він.

Джерело VaticanNews