Сьогодні говоримо про особливо радісний і святковий для Церкви період Квітної тріоді, в якому святкуємо найважливіші події нашого спасіння – від Пасхи і до народження Церкви – свята Зіслання Святого Духа на апостолів.

З Лазаревою суботою і Квітною неділею ми розпочинаємо особливий період літургійного року – Великий тиждень, який наближає нас до Пасхи. Кожен день цього періоду присвячений останнім земним дням Ісуса Христа.

Але безпосереднє святкування Пасхи розпочинається спеціальним т.зв. Пасхальним трідуомом – це велика п’ятниця, велика субота і сам день Пасхи. Це є славне той перехід від страстей Христових, покладення Його у гробі і славне Христове воскресіння.

Неділя Пасхи кладе початок новому періоду літургійного року, який має цілий ряд неділь. Перша неділя після Пасхи – це Томина. Відтак – неділя мироносиць, коли ми споминає сміливий вчинок жінок, які йшли намастити тіло Христа у гробі, однак зустрілися з величним явлінням ангела ,який сповістив їм про воскресіння, і ви понесли цю звістку апостолам і цілому світу. Наступною йде неділя про розслабленого, – як Христос оздоровлює людину, яка вже втратила віру у своє зцілення. Далі ми читаємо дуже цікаву розповідь про зустріч Ісуса з самарянкою. А ще через тиждень – маємо неділю сліпородженого. І тоді наближаємося до свята Вознесіння Господнього, яке завершує пасхальний час, протягом якого ми співаємо «Христос воскрес» та інші пасхальні піснеспіви.

Далі слідує неділя Святих Отців І Вселенського Собору, а тоді – неділя П’ятидесятниці – Зіслання Святого Духа, яка започатковує оте велике річне коло неділь.

 


Відео з циклу «Наша молитва»
(онлайн-курс “Основи християнської віри і життя”, який присвячений головним принципам духовного життя християнина)

ТЕМА 20
Лектор: Максим Тимо, викладач літургійного богослов’я УКУ


Організаційні питання до курсу (тривалість, перелік тем і т.ін) – за цим посиланням.


Додаткові можливості для тих, хто хоче краще ознайомитися з темами курсу!

Оскільки відео-лекції є коротким синтетичним викладом теми, окрім відео на платформі відкритих курсів УКУ ми підготували для Вас додаткові матеріали з кожної теми курсу та тестові завдання для закріплення та перевірки знань. Щоб скористатися ними, потрібно тільки зареєструватися.