Центр душпастирства осіб з вадами слуху «Надія», який діє при Курії Львівської Архиєпархії УГКЦ, підготував серію катихетичних відеороликів для людей з вадами слуху про місце та взаємозв’язок святих таїнств у житті християнина.

 

Про перші кроки до ознайомлення з Особою Ісуса Христа <em>(Митрополит та Архиєпископ Львівський Ігор)</em>

Про таїнство хрещення <em>(о. Павло Дроздяк)</em>

Про таїнство миропомазання <em>(о. Миколай Фредина)</em>

Про таїнство покаяння <em>(владика Володимир Груца)</em>
«У сповіді важливо визнати те, що ми могли зробити доброго, але не зробили»

Що таке сповідь?

Сповідь, як і кожне Святе Таїнство – це зустріч людини і Бога. Специфічно сказати можна так, що сповідь – це примирення з Богом. У сповіді також людина примиряється сама зі собою, тобто знаходить дорогу до свого серця.

Як добре підготуватися до тайни Сповіді?

Дуже важливо найперше помолитися до Святого Духа і взяти достатньо часу на тишу – просто побути в тиші для того, щоб проаналізувати своє життя.

Які умови Тайни Сповіді?

Маємо кілька умов Тайни Сповіді. Перша – іспит сумління, визнання гріхів, жаль за гріхи, постанова поправитись, що є дуже істотне і опісля, відмовити покуту, яку дав священник-сповідник.

Немає ніде прописано, що раз у році вистачає сповідатися і причащатися. Але подивімося, якщо ми б раз у році умивалися, раз в році їли, то що тоді було б з нами? Наша душа є спрагла, голодна, і дуже важливо, аби це робити частіше. Тобто, треба робити це так часто, як підказує сумління.

Що характерно для молоді у їхньому ставленні до Тайни Покаяння?

Для молоді і зокрема для дітей дуже важливо дуже важливо насамперед, не боятися сповіді і, по-друге, правильно формувати своє сумління, щоб воно було вражливе на те, що є погане і гріховне. Також у сповіді важливо визнати те, що ми могли зробити добре, але не зробили. У сповіді не йдеться лише про те, що ми погане зробили, але також про можливості чинити добро, які ми опустили.

Чи людина, яка не покаялася у земному житті, може розраховувати на милосердя Бога?

В Євангелії від Івана перший подарунок воскреслого Христа – є Сповідь, де Ісус говорить: «Прийміть Духа Святого, кому відпустите гріхи, відпустяться їм». Варто це зробити на землі. Проте ми ніколи не знаємо у якому стані відходить людина до вічності. Що у цей момент вона відчуває, можливо, в останню мить, вона жаліє за свої гріхи, і Бог бачить милосердними очима ситуацію.

Нехай Господь всіх благословить, всім товаришує, дарує ласку щирого покаяння, жалю і радості з життя.

Про таїнство Пресвятої Євхаристії <em>(ієрмонах Юстин Бойко)</em>

Про таїнство подружжя <em>(о. Орест Фредина)</em>

Про таїнство священства <em>(Ієрмонах Аліпій Федунь)</em>

Про таїнство єлеопомазання <em>(о. Володимир Мощич)</em>

Відеонауки публікуються на YouTube-каналі Tvoemisto.tv.