Центр душпастирства осіб з вадами слуху «Надія», який діє при Курії Львівської Архиєпархії УГКЦ, підготував серію катихетичних відеороликів для людей з вадами слуху про місце та взаємозв’язок святих таїнств у житті християнина.

 

Про перші кроки до ознайомлення з Особою Ісуса Христа (Митрополит та Архиєпископ Львівський Ігор)

Про таїнство хрещення (о. Павло Дроздяк)

Про таїнство миропомазання (о. Миколай Фредина)

Про таїнство покаяння (владика Володимир Груца)
«У сповіді важливо визнати те, що ми могли зробити доброго, але не зробили»

Що таке сповідь?

Сповідь, як і кожне Святе Таїнство – це зустріч людини і Бога. Специфічно сказати можна так, що сповідь – це примирення з Богом. У сповіді також людина примиряється сама зі собою, тобто знаходить дорогу до свого серця.

Як добре підготуватися до тайни Сповіді?

Дуже важливо найперше помолитися до Святого Духа і взяти достатньо часу на тишу – просто побути в тиші для того, щоб проаналізувати своє життя.

Які умови Тайни Сповіді?

Маємо кілька умов Тайни Сповіді. Перша – іспит сумління, визнання гріхів, жаль за гріхи, постанова поправитись, що є дуже істотне і опісля, відмовити покуту, яку дав священник-сповідник.

Немає ніде прописано, що раз у році вистачає сповідатися і причащатися. Але подивімося, якщо ми б раз у році умивалися, раз в році їли, то що тоді було б з нами? Наша душа є спрагла, голодна, і дуже важливо, аби це робити частіше. Тобто, треба робити це так часто, як підказує сумління.

Що характерно для молоді у їхньому ставленні до Тайни Покаяння?

Для молоді і зокрема для дітей дуже важливо дуже важливо насамперед, не боятися сповіді і, по-друге, правильно формувати своє сумління, щоб воно було вражливе на те, що є погане і гріховне. Також у сповіді важливо визнати те, що ми могли зробити добре, але не зробили. У сповіді не йдеться лише про те, що ми погане зробили, але також про можливості чинити добро, які ми опустили.

Чи людина, яка не покаялася у земному житті, може розраховувати на милосердя Бога?

В Євангелії від Івана перший подарунок воскреслого Христа – є Сповідь, де Ісус говорить: «Прийміть Духа Святого, кому відпустите гріхи, відпустяться їм». Варто це зробити на землі. Проте ми ніколи не знаємо у якому стані відходить людина до вічності. Що у цей момент вона відчуває, можливо, в останню мить, вона жаліє за свої гріхи, і Бог бачить милосердними очима ситуацію.

Нехай Господь всіх благословить, всім товаришує, дарує ласку щирого покаяння, жалю і радості з життя.

Про таїнство Пресвятої Євхаристії (ієрмонах Юстин Бойко)

Про таїнство подружжя (о. Орест Фредина)

Про таїнство священства (Ієрмонах Аліпій Федунь)

Про таїнство єлеопомазання (о. Володимир Мощич)

Відеонауки публікуються на YouTube-каналі Tvoemisto.tv.