Сьогодні, 17 лютого, минає 130 років від дня народження Патріарха Йосифа Сліпого: Глави Української Греко-Католицької Церкви у роки тоталітарних переслідувань, ісповідника віри, незламного захисника людської гідності, вченого-богослова, першого ректора Львівської богословської академії. «в’язня Христа ради», людини великої сили духа і великих бажань, чоловіка невтомної праці і глибокої мудрості, християнського подвижника і праведника, науковця, богослова та керівника академічних інституцій.

Господь дарував йому важке подвижницьке життя – 92 роки. Із них 18 років – у тюрмах, таборах і на засланнях, а 21 – на «вимушеній волі», бо завжди жив Богом, Церквою й Україною, очікуючи повернення на неї. Але також сторінки життя Патріарха Йосифа прописані багатолітнім ректорством у Львівській духовній семінарії, вибором на наступника митрополита Андрея Шептицького, участю у засіданнях Другого Ватиканського собору, працею над розвитком духовного та культурно-освітнього життя українців у Римі: створенням Українського Католицького Університету в Римі, будівництвом Собору Святої Софії і численними подорожами для згуртування та підтримки “в розсіянні сущих” українців.

Інститут історії Церкви УКУ має унікальний аудіозапис епохального тексту Патріарха Йосифа – його заповіту – з уст самого Патріарха, яким сьогодні з радістю ділимося з вами.