Дорога молоде!

З великою радістю приєднуюся до вас сьогодні, коли Блаженніший Патріарх Святослав офіційно проголошує наш Катехизм для молоді «Ми йдемо з Христом».

Дозвольте поділитися з вами кількома думками про новий Катехизм для молоді та про те, як він з’явився.

Від «YouCat» до «Ми йдемо з Христом»

На Всесвітньому дні молоді у 2011 році в Мадриді (Іспанія) Папа Римський Бенедикт XVI подарував кожному молодому учаснику YouCat – скорочення від Катехизм для молоді Католицької Церкви. Бажанням Святішого Отця було допомогти молоді у всьому світі краще розуміти Катехизм Католицької Церкви.

Подібно Патріарх Святослав та єпископи Української Греко-Католицької Церкви у всьому світі, котрі дуже люблять нашу молодь, хотіли надати порадник для кращого розуміння Катехизму УГКЦ «Христос – Наша Пасха», який цього місяця святкує 10 років від дня проголошення. Тож ми звернулися до молоді у всьому світі, запитуючи, що вони хочуть знати про свою віру та стосунки з Богом. Ми були вражені, коли отримали понад 900 запитань та відповідей!

Ми почали працювати і з часом уклали ці відповіді в Катехизм для молоді, який раді представити вам сьогодні. Справді, дорога молоде, ти допомогла написати Катехизм для молоді. Катехизм для молоді написаний молоддю!

Що в Катехизмі для молоді?

Наш молодіжний Катехизм «Ми йдемо з Христом» обсягом понад 200 сторінок, насичений яскравими та динамічними кольорами, текстом та символами. Складається із трьох частин: Про віру Церквиу що ми віримо; Про молитву Церквина кого ми покладаємо надію, і Про життя Церквияк ми любимо Бога, себе і ближнього.

У Катехизмі «Ми йдемо з Христом» о. Андрій, духовний провідник, який насправді є самим Христом, супроводжує кількох молодих людей з усього світу під час їх «Мандрівки до Емаусу», тобто їхньої подорожі у вірі, коли вони вирушають у паломництво до деяких найбільших та найвідоміших українських святинь у світі.

По дорозі ви зустрінете Христину зі Львова, Сергія з Луганська, Мартина з Канади, Марічку з Італії, Дмитра з Казахстану та Дарину з Бразилії, коли вони вирушають від Собору Святої Софії у Києві – самого серця нашої Церкви – до Собору Святого Юрія у Львові – оплоту нашого християнства – до Базиліки Святого Петра в Римі – свідчення універсальності нашої Церкви. З Риму наші юні прочани повернуться до Києва, до Собору Воскресіння Христового – символу народження Церкви та народу для нового життя.

По мірі того, як розгортається їхня подорож, молодь задає питання о. Андрію, провіднику. Їхні питання – про стосунки з Богом, зріст у вірі, зростання в любові. Молоді прочани дізнаються про нашу віру, про те у кого і у що ми віримо. Починаючи від люблячого нас Бога, про Святе Письмо, Святе Передання, народження Христа, страждання, смерть і воскресіння та нашу відповідь у вірі через Хрещення. Вони дізнаються про надію, про молитву як вираз християнської надії, про Церкву та сім’ю як осередки молитви, про святі таїнства, піст, свята та діла милосердя. Вони дізнаються про 10 Заповідей любові, християнське розуміння щастя, висловлене в Блаженствах, і про радість, мир та справедливість.

Христос живий і він хоче, щоб ти був живий!

Дорога молоде, представляючи сьогодні вам Катехизм, ми сподіваємось, що ви побачите себе серед молодих паломників – Христини, Сергія, Мартина, Марічки, Дмитра та Дарини. Їхні запитання – це насправді ваші запитання про те, у що ми віримо, як ми молимось і як ми живемо своїм життям як християни.

Як пригадує нам Папа Франциск у своєму апостольському посланні з нещодавнього Синоду молоді «Christus Vivit, – Христос живий!», і Він хоче, щоб ви були живими, Він хоче бути частиною вашого особистого життя. І ми знаємо, що ви хочете стати частиною Його життя!

Тож разом, ідімо з Христом! Нехай подорож почнеться!

Хай Бог рясно Вас благословить!

Слава Ісусу Христу!

Єпископ Давид (Мотюк), голова Патріаршої катехитичної комісії