Сьогодні говоримо про гріх, покаяння і совість
Гріх найперше асоціюємо з гріхом прародичів. І справді, цей вчинок Адама і Єви, який згаданий на перших сторінках Біблії, віддалив людину від Бога і від себе самої, від ближнього. Звичайно, гріх – це не одноразова проблема, це стан. Східно-християнська традиція навчає, що гріх є станом хвороби, який проявлятиметься в багатьох симптомах.

Хто є лікарем від цієї хвороби?
Чи завжди особа, яка згрішила, має шанс на покаяння?
Що нам допомагає каятися?

Якщо гріх – це стан хвороби, тоді грішник, значить, потребує не осудження, а лікування, адже є хворим. Цілителем або Лікарем є сам Христос. Гріховним вчинком (який є симптомом стану хвороби) називаємо свідомий і добровільний переступ Божої заповіді. Як звичайно одна хвороба провадить до іншої, так дуже часто гріх приводить до інших гріхів. Святі отці навчали нас про 8 головних гріхів або пристрастей, які часто пов’язані між собою. Йде мова про обжерливість, розпусту, грошолюбство, гнів, смуток, нудьгу, марнославство і гордість.

Згрішивши, людина завжди має шанс на покаяння, без покаяння немає спасіння.

Гріх завжди віддаляє людину від Бога і від ближніх. Згрішивши, ми покликані покаятися. Покаяння у нас спонукатиме Дух Святий, Який завжди відкриває правду про те, що Отець чекає нас, щоб прийняти у свої обійми. Для того, щоб покаятися, нам послужить правильно сформована совість, а її формувати знову ж таки допомагатиме нам Святий Дух.

Додаткові можливості для тих, хто хоче краще ознайомитися з темою!
Оскільки відео-лекції є коротким синтетичним викладом теми, окрім відео ми підготували для Вас додаткові матеріали з кожної теми курсу та тестові завдання для закріплення та перевірки знань. Вони розміщені на платформі відкритих курсів УКУ. Щоб скористатися ними, потрібно тільки зареєструватися (посилання ТУТ).

Відео з циклу “Наше життя”, який є частиною курсу “Основи християнської віри та життя”.
Лектор: Марія Ярема, доктор біоетики (PhD).

Наступну тему курсу – Аскеза, пристрасті, чесноти – запрошуємо переглянути 24 листопада (поч. в 11.00).

Попередні теми курсу:
Вступ до курсу “Основи християнської віри та життя”
1. Духовність та моральне життя християнина
2. Людина та її вчинки

ПІДТРИМАЙТЕ НАС: