Книги Святого Письма писали понад тисячу років більше 40 авторів, яких прийнято називати агіографами (священописцями). Ці автори були дітьми своєї епохи, походили з різних прошарків суспільства, жили в різний час і в різних місцях, писали в різних стилях і жанрах, характерних для певного часу і середовища, щоб зрозуміло промовляти до людей свого часу. Серед них були: добре освідчений єгипетський вельможа Мойсей, який спочатку був пастухом отар, а згодом – народу; пастух Давид, який став воїном і царем; пастух і пророк Божої правди Амос; молодий священник-левіт Осія; священник-вдівець Єзекиїл; лікар Лука; митар Матей та інші.

Насправді дивовижним є те, що такі різні між собою агіографи, які писали у різний час без попередньо узгодженого плану, створили Біблію – зібрання книг, які характеризуються єдністю і цілісністю. Саме це свідчить про Бога як головного автора Святого Письма, про оцю співдію між Богом і людиною у написанні священних книг, яку ми називаємо Богонатхненням Святого Письма.

Відео з циклу “Святе Письмо”, який є частиною курсу “Основи християнської віри та життя”.
Лектор: о. Ігор Цмоканич, викладач біблійних наук Дрогобицької духовної семінарії УГКЦ.

Наступну тему курсу – Що таке надхненність Святого Письма – запрошуємо переглянути у наступний четвер, 19 листопада (поч. в 11.00).

Попередні теми курсу:
Що таке Біблія?
Поділ Святого Письма

ПІДТРИМАЙТЕ НАС