Духовність і моральне життя християнина – який між ними зв’язок та у чому відмінність?

Духовне життя – це дія Духа Святого в людині,  натомість моральне життя християнина – це дія самого християнина у Святому Дусі. Це наче дві сторони однієї медалі.

Дух Святий спонукає людину розпізнавати своє покликання, шукати правду, добро, красу. Також Дух Святий спонукає людину до покаяння, коли вона грішить, через совість промовляє до неї. Дух Святий веде людину до святості. Насправді християни розуміють святість не як природну ознаку, а як участь людини у святості Бога. Для того, щоб бути святим, отже, треба співдіяти Божій благодаті. Єдиний Бог святий і Він посилає людині благодать: якщо людина співдіє цій благодаті, то освячується.

Святість людини стає видимою через дари і плоди Святого Духа. Дари Святого Духа – це дарована людині здатність приймати Бога. Дарів маємо сім: мудрість, розум, рада, кріпость, знання, побожність і страх Божий. Плоди Святого Духа – це натомість ознаки духовного життя людини, її співдії з Божою благодаттю. Плодів Святого Духа маємо дев’ять, їх називає апостол Павло у посланні до Галатів: любов, радість, мир, довготерпіння, лагідність, доброта, вірність, тихість і здержливість.

Підсумовуючи, можемо сказати, що Бог служить людині, і це називається духовністю, дією в Бога у людині, а людина покликана служити Богові і ближньому, і саме це називаємо моральним життям людини.

Відео з циклу “Наше життя”, який є частиною курсу “Основи християнської віри та життя”.
Лектор: Марія Ярема, доктор біоетики (PhD).

Наступну тему курсу – Людина як образ Божий запрошуємо переглянути 10 листопада (поч. в 11.00).

Додаткові можливості для тих, хто хоче краще ознайомитися з темами курсу!
Оскільки відео-лекції є коротким синтетичним викладом теми, окрім відео ми підготували для Вас додаткові матеріали з кожної теми курсу та тестові завдання для закріплення та перевірки знань. Вони розміщені на платформі відкритих курсів УКУ. Щоб скористатися ними, потрібно тільки зареєструватися (посилання ТУТ).

Попередні теми курсу:
Вступ до курсу “Основи християнської віри та життя”

 

ПІДТРИМАЙТЕ НАС!