6 липня у Катехитично-педагогічному інституті Українського католицького університету відбулися випускні урочистості для студентів програми Вищої релігійної освіти за спеціальністю «Катехит». 96 випускників поповнили спільноту катехитів різних єпархій та екзархатів нашої Церкви. Серед них вперше окремою групою завершили навчання групи зі Стрийської та Кам’янець-Подільської єпархій. Вже другий рік поспіль завершили навчання також студенти дистанційної форми навчання (особи, які проживають за межами України).

Випускні урочистості в КПІ УКУ 2024

Тарас Добко, ректор Українського католицького університету:

«Українське християнство сьогодні стоїть перед викликом: воно або розпізнає свій кайрос і зміцнить свою країну і Європу в надії та солідарності, або ризикує втратити кредит моральної довіри людей і навіть опинитися на узбіччі суспільного життя.

І це залежить від вас, дорогі випускники, залежить від усіх нас, як це станеться.

Але саме тому ви навчалися в Катехитично-педагогічному інституті. Тренували не лише свій розум, але й плекали серце. Вчилися давати звіт про те, в кого і чому ви вірите для того, щоб давати відповідь на всі події і виклики.

Тарас Добко, ректор УКУ

Я сподіваюсь, що ви не тільки вчилися, але і зростали у вірі. Бо якщо ви зростали, значить, ви можете допомогти зростати у вірі іншим. Промовляти до них від серця до серця. До тих людей, які будуть ставити ці нетривіальні, часто болючі запитання про віру і Бога.

Ви будете переконувати людей не просто своїми словами, а також своїм свідченням.

Ви будете їх переконувати, що Бог є господарем історії і джерелом нашої надії.

Ви також будете доводити, що людина є тоді справді собою, коли керуються не пожадливістю, не тваринним страхом, а любов’ю, дружбою, солідарністю і вдячністю.

Радію разом з вами, що ви впоралися з усіма труднощами і викликами під час навчання в Катехитично-педагогічному інституті. Вам було нелегко, але ви впоралися. Ви дійшли до кінця. І сьогодні ви виходите з університету з надією, що добро переможе і ми зможемо збудувати таку країну, про яку мріємо і яку намагаємося творити в стінах нашого університету і на програмах Катехитично-педагогічного інституту.

Ми вами пишаємося! В добру путь!

Слава Україні!»

 

Отець д-р Юрій Щурко, декан Філософсько-богословського факультету УКУ:

«Хочу найперше подякувати вам, дорогі катехити. Бо дивлячись на вас, важко повірити у поширені сьогодні нарікання про те, що нам бракує покликань.

Дякую також нашому ректорові, пану Тарасу, за те, що богослов’я і катехитика завжди була серцем нашого університету.

о. Юрій Щурко, декан ФБФ УКУ

Дорогі випускники-катехити! Сьогодні ви завершили перший етап навчання і готові благовістувати вже офіційно іншим…

Хай ваше служіння буде джерелом надії для тих, кого ви навчатимете. Пам’ятайте слова ап. Петра: завжди будьте готові дати відповідь тому, хто вимагає у вас справоздання про вашу надію…

Ідіть вперед з вірою, надією і любов’ю. Хай Божа благодать супроводжує вас на цьому шляху. І хай це світло надії на Христа скріплює вас у дорозі посеред різних небезпек. Щоб ваш вогник любові до Господа і Його Церкви давав надію розчарованим, тим, кому опускаються руки, хто вже не бачить просвітку у своєму житті.

Хай вам щастить!»

 

Назар Дуда, директор Катехитично-педагогічного інституту УКУ:

«Завершення вашого навчання насправді є початком вашого служіння. Служіння на Христовій ниві, де б вас не послав Господь.

Назар Дуда, директор КПІ УКУ

Сьогодні це звучить особливо актуально, адже багато наших співвітчизників роз’їхалися як по Україні, так і по інших куточках Землі. Тому пам’ятайте одне: Вас покликав Господь і вас чекають всюди».

 

Сестра Луїза Цюпа, СНДМ, почесний промовець випускних урочистостей:

«Дорогі катехити! Папа Франциск, зустрічаючись з нами, катехитами, завжди каже, що катехит – це той, хто у своєму житті пізнав Божу любов, перейнявся присутністю Божої любові і може цю свою любов свідчити своїм життям, а тоді – навчати.

с. Луїза Цюпа, СНДМ

Кожен буде пам’ятати катехита, який привів його до Христа.

Я бажаю вам, щоб Божа любов огрівала вас завжди. А любов – це дар Святого Духа.

Ніколи не казала, що катехизація – це праця. Це служіння. Христос казав про себе: Я той, хто служить. І ми йдемо разом з Христом, розп’ятим і воскреслим. Ми у Ньому є покликані продовжити Його діло спасіння».

Наталія Бабюк, салютаторка випускних урочистостей КПІ УКУ 2024

Усі фото з випускних урочистостей у кращій якості за цим покликанням.
Посилання буде дійсне до кінця 2024 року.


Нагадуємо, що від 10 червня до 14 вересня 2024 р. у Катехитично-педагогічному інституті триває прийом документів на навчання:

 

Юлія Козіброда