Сьогодні минає 79-та річниця відходу до вічності Великого Митрополита, одного з найвизначніших духовних лідерів України, релігійного і національного діяча, відомого благодійника і мецената, покровителя української освіти і розбудови Української Церкви Андрея Шептицького.

«Це була свята людина, – людина, повна благодаті Духа Святого. Це був етнарх українського народу. Батько нації, батько нашого народу. Він був Божим пророком свого часу, дух, думка, молитва якого вийшли далеко поза рамки того історичного періоду, в якому він служив Богові і людям», – каже про Митрополита Андрея Глава і Отець УГКЦ Блаженніший Святослав.

ПРО ВЕЛИКОГО МИТРОПОЛИТА

Завдяки добре зорганізованій ним виховній роботі з молодим поколінням, завдяки любові й опіці, якою митрополит Андрей так щедро обдаровував його, українська нація змогла вистояти в роки гонінь і переслідувань та відродитися. Про це читайте у статті Назара Дуди «Митрополит Андрей – опікун і вихователь дітей і молоді».

У вражаючій літературній спадщині Андрея Шептицького вагоме місце відведене християнській родині. Вона, як наголошує Митрополит, є основою людського життя і саме на родину покладена велика відповідальність за добре виховання дітей. Адже родина – це школа не лише християнського, але й суспільного та народного життя:

“ХРИСТИЯНСЬКА РОДИНА”

“О СУПРУЖЕСТВІ І РОДИНІ”

Сьогодні існує чималий доробок наукових та популярних праць про митрополита Андрея Шептицького. Але як серед цього різноманіття пропозицій зробити правильний вибір і обрати ту книгу чи фільм, які найповніше і найоб’єктивніше розповідають про Митрополита? – про це розповідає Світлана Гуркіна, науковий співробітник Інституту Історії Церкви.

Краще провести катехитичну зустріч, присвячену митрополиту Андрею, вам допоможе конспект заняття з опрацьованими додатками на тему РАДІСТЬ як плід твоїх діл (на прикладі життя та вчення Андрея Шептицького).

Нашим найменшим вірним пропонуємо розповісти про Митрополита улюбленою для них мовою анімації: у мультиплікаційному фільмі «Андрей Шептицький – світло любові» зрозуміло і просто зображено життя Митрополита, зокрема його дитинство та душпастирську діяльність.

ВШАНУВАННЯ ПАМ’ЯТІ МИТРОПОЛИТА

З нагоди вшанування пам’яті митрополита Андрея в УГКЦ вже традиційно відбувається ціла низка заходів. Зокрема у Львові, в Архикатедральному соборі, 1 листопада відбудуться молитовні та мистецькі заходи, про що інформує адміністрація собору. Також запрошують до молитви у крипту собору, де біля гробу Архиєрея буде відслужено Акафіст за прославу праведного Митрополита Андрея.

Архиєпископ і Митрополит Львівський Ігор, говорячи про вшанування пам’яті праведного Андрея, підкреслив, що це потрібне найперше нам, живим людям.

«Його святість потрібна нам»

«Ми вважаємо, що митрополит Андрей є перед Богом праведним і святим. На даний момент триває процес виконання умов, які ставить Церква для того, щоб була можливість офіційно його проголосити святим. У цьому процесі вже дуже багато зроблено. Його святість потрібна нам. Коли ми заходимо до крипти бачимо цілі томи зошитів, в яких люди просять заступництва. Люди не просять визнати його праведним, а пишуть: «Святий Андрею, допомагай мені у справах: знайти роботу, зцілити когось з родини. Його святість потрібна нам», – розповідає Митрополит.

«Допомагайте мені у служінні в цій архиєпархії»

«Я завжди, коли заходжу в крипту, кажу: Владики, моліться про завершення війни. Просіть Бога, щоб він якнайшвидше завершив війну. Допомагайте мені у служінні в цій архиєпархії. Допомагайте нашим священникам, щоб ми добре послужили людям. Ми віримо, що це наші праведники і прийде час, вони будуть піднесені до лику святих», – ділиться Високопреосвященний Ігор.

 

“День пам’яті Великого Митрополита Андрея Шептицького можна сповнити багатьма способами, – говорить о. Василь Рудейко, доктор богословя, заступник голови ПЛК, – Прочитати коротший чи довший його життєпис, наприклад. Їх достатньо зараз і на інтернет-ресурсах і в книжках. Можна подивитись фільм про нього і надихнутись величчю його постаті.
Можна і треба відвідати його музей на вулиці Кривоноса 1 у Львові чи крипту у соборі св.Юрія у Львові, де він похований.
А можна просто зайти у храм і помолитись його молитву про Божу Мудрість – твір, в який він, стоячи перед лицем Господнім, вклав всі свої сподівання і всю велич своєї душі”.
Його молитвами Господи Ісусе Христе даруй і нам Мудрість Свою. Амінь.
Підготувала Юлія Козіброда