Починаючи від 2005 року, діти в різних частинах світу 18 жовтня об’єднуються в молитві на вервиці у наміренні за мир і єдність. Також і цього року Папська Фундація «Допомога Церкві в потребі», яка є промоутером заходу, запрошує парафії, дитячі садочки, школи та сім’ї приєднатися до цієї молитовної ініціативи, метою якої є прохання про мир та заохочення дітей уповати на Бога перед лицем труднощів.

Чи дійсно Бог керує?

Як зазначив очільник Фундації на міжнародному рівні кардинал Мауро П’яченца, «коли бачимо навколо себе стільки війн і злоби, переслідування, хвороби та страхи, які тяжіють над нашим світом, люди можуть запитувати: “Чи дійсно Бог тут наказує?”. Так, Він, – відповідає кардинал, – але мусимо також і ми розгледіти Його руки, простягнуті до нас і вхопитися за них. Бог прибув до нас через Марію. Ми ж віримо, що якщо вірно разом молитимемося Розарій, то Пресвята Богородиця приведе всіх як велику сім’ю у сповнені любові обійми небесного Отця».

У світлі ситуацій війни, насильства та великих злиднів, що панують в таких країнах як Україна, Нігерія, М’янма чи на Близькому Сході або країнах Сахелю, «Допомога Церкві в потребі» бажає ввірити всі місця, де люди не мають змоги жити в мирі, в Божі руки через заступництво Пречистої Діви Марії. За словами організаторів, знати про те, що діти в країнах, позначених війнами і переслідуваннями, підносять молитву разом з тими, що зібрані в благополучних країнах, «є особливо зворушливим, пробуджуючи надію на те, що любов, яка народжується з віри, тріумфуватиме над насильством», – підкреслює духовний наставник фундації о. Мартій Барта.

Про історію та дату молитви

Ця ініціатива зродилася у Венесуелі. Під час того, як діти молилися на вервиці, деякі жінки відчули присутність Пречистої Діви Марії. Тоді одна з них згадала слова святого Піо з П’єтрельчіни: «Якщо мільйон дітей молитимуться на вервиці, світ зміниться». Відтоді, кожного 18 жовтня, діти в різних куточках світу єднаються у цій молитві. Вона проводиться на парафіях, у дитячих садочках та школах. Дата вибрана не випадково: цього дня вшановується пам’ять святого Луки – євангелиста, який описав дитинство Ісуса та, згідно з переданням, є автором першої ікони Пресвятої Богородиці.

Ініціативу підтримує Папська Фундація «Допомога Церкві в потребі». Через свої 23 національні осередки вона заохочує батьків, вчителів і вихователів згуртовувати наймолодших у молитві на вервиці. Організатори надають окремий дидактичний матеріал різними мовами, який супроводжується листом із поясненням обраної теми.

Діти УГКЦ долучаються до молитви на вервиці

Кожного року УГКЦ запрошує дітей долучитися до цієї молитви за мир і єдність у світі і заохочує священників та керівників катехитичних осередків долучитися до її організації та проведення.

Матеріали для проведення молитви цього року можна знайти на нашому сайті за цим посиланням:
Матеріали для проведення всесвітньої молитви дітей на вервиці (18 жовтня 2023 року).

Пригадаємо, як вона відбувалася у нашій Церкві у минулих роках:

Мільйон дітей моляться на вервиці – 2022 р. Б.

Мільйон дітей моляться на вервиці – 2021 р. Б.

Церква Різдва Пресвятої Богородиці (м. Львів)

Мільйон дітей моляться на вервиці – 2020 р. Б.

Підготувала Юлія Козіброда