Слава Ісусу Христу!

«Ми є людьми Євхаристії»

До відновленої любові, до Святого Причастя

Дорогі катехити!

Вітаю всіх вас з початком нового катехичного року! Від імені всіх єпископів і пастирів нашої Церкви висловлюю вам свою вдячність за ваше прекрасне служіння.

Ми є людьми Євхаристії.

Під час пандемії мені як єпископу найважче було пережити те, що вірні не могли регулярно приймати Святе Причастя.

Водночас це привело мене до оновленого усвідомлення того, що хоча ми могли за посередництвом сучасних медіа брати участь у церковних богослужіннях і стежити за церковними службами онлайн, ми справді прагнули прийняти Тіло й Кров Ісуса. Ми є людьми Євхаристії.

Слава Богу, що те, чого ми так прагнули під час пандемії, тепер доступне. Можемо повернутися до регулярного прийняття Святого Причастя щонеділі. Те, що було втрачено, тепер віднайдено.

Запрошую вас цього року наново відкрити для себе та поглибити вашу любов до Тіла та Крові Ісуса, які, можливо, до пандемії ми сприймали як належне.

Насамперед пригадаймо досвід нашого урочистого першого Святого Причастя.

Щодо мене, то це була неділя, 7 серпня 1971 року. Пам’ятаю, наче це було вчора. Сестри служебниці Непорочної Марії проводили двотижневий літній дитячий табір при церкві святого Івана Хрестителя у місті Лавой, яку відвідувала моя сім’я. Кульмінацією табору було прийняття першого Святого Причастя багатьма дітьми парафії, на яке ми разом з нашими батьками, хресними та родичами з нетерпінням чекали.

Нашим парохом був о. Роман Стародуб. Він був душпастирем для всіх  парафій Іннісфрі та округу і мав по одній недільній службі на місяць в різних парафіях цієї місцевості.

Тієї неділі отець Роман звершив з великою урочистістю Божественну Літургію, на якій проповідував про Тайну Вечерю, під час якої Ісус вперше закликав своїх учнів споживати його Тіло і Кров. А потім настав той самий момент. Під спалахи і клацання фотокамер кожен з дітей підходив, щоб прийняти перше Святе Причастя. Наші серця були наповнені любов’ю і радістю.

По завершенні Божественної Літургії, коли люди вийшли з храму, знову було багато фото та вітань. А відтак на нашу честь влаштували великий бенкет!

Євхаристія. Нехай вона буде особистою.

Давид Мотюк у день першого Святого Причастя

На фото: Давид Мотюк у дитинстві, після Урочистого Причастя

Починаючи нашу річну подорож, запрошую вас пригадати ваше урочисте перше Святе Причастя. Попросіть родичів допомогти вам заповнити пробіли. Знайдіть своє свідоцтво про цю подію, фотографії того дня.

Але не залишайте спогади для себе. Поділіться ними зі своїм чоловіком/дружиною, своїми дітьми та онуками, а також з тими, з ким ви працюєте як катехити.

Колись ми вперше приступали до Святого Причастя у такий спосіб, сьогодні – можемо приймати Ісуса від народження та святкувати першу Сповідь і урочисте Святе Причастя. Нехай вони знають, якою важливою для вас була ця подія та час, який Ісус вибрав, щоб прийти і стати частиною вашого життя, вашим супутником на шляху віри.

Бо ми є людьми Євхаристії.

Хай Господь рясно всіх вас благословить!

Владика Давид Мотюк,
голова Патріаршої катехитичної комісії,
Єпарх Едмонтонський