Перша неділя після Богоявлення в УГКЦ присвячена вшануванню Божого Слова (у Католицькій Церкві відзначення Неділі Божого Слова відбувається у ІІІ-тю неділю січня – у день літургійного спомину святого Єроніма, – відомого перекладача Святого Письма).

Для нас усіх, хто займається поширенням біблійного апостоляту, День Божого Слова є особливою нагодою наголосити на важливості Святого Письма у житті Церкви і кожного християнина та необхідності його щоденного читання, роздумування над ним та молитві з ним.

Тож сьогодні хочемо представити свій вклад до поширення та вивчення Святого Письма в УГКЦ через опрацювання і видання матеріалів на бібілійну тематику.

Цими виданнями хочемо допомогти катехитам, провідникам біблійних спільнот та християнським педагогам організувати та провадити біблійну катехизацію та діяльність спільнот молитовного читання Святого Письма у парафіях та навчальних осередках.

Запропоновані тут матеріали допоможуть працювати з біблійними текстами та представляти обрані теми так, щоб це сприяло розвитку віри і духовному збагаченню особи, а також щоб допомогти усім охочим поглибити свої знання з історії спасіння.

Також ці видання призначені для особистого читання Святого Письма, розважань та молитви з ним, щоб навчитися жити Божим Словом щодня.

Святе Письмо (у перекладі о. Івана Хоменка).

Коментарі до книг Святого Письма:

LECTIO DIVINA над Євангелієм: духовна подорож сторінками Святого Письма у літургійному ритмі Церкви. Пасха і П’ятдесятниця. т.1

У школі Матея

Євангеліє від Марка

У школі Луки

У школі апостолів

Біблія – “лист любові” Бога до людей

Коментарі до недільних Євангелій

Коментарі до недільного Апостола

Міжнародний біблійний коментар:

МБК, 1 том. Загальні та вступні статті

МБК, 2 том. П’ятикнижжя та історичні книги

МБК, 3 том. Повчальні та пророчі книги

МБК, 4 том. Євангелія та Діяння апостолів

МБК, 5 том. Послання апостолів та Одкровення

МБК, 6 том. Вибрані пасторальні питання

Документи Святішого Отця та Папської біблійної комісії:

Dei Verbum (Догматична конституція ІІ Ватиканського Собору про Боже Об’явлення)

Тлумачення Біблії в Церкві: Промова Його Святості Папи Івана Павла ІІ і Документ Папської біблійної комісії. – Львів: Свічадо, 2010, -147 с.

Слово Господнє (Verbum Domini) – Львів: Свічадо, 2011, – 176 с.

Біблія та мораль. Біблійні корені дій християнина. – Львів: Свічадо, 2012, – 200 с.

Радість Євангелія. – Львів: Свічадо, 2014, – 224 с.

Богонатхненність і правда Святого Письма. – Львів: Свічадо, 2019, – 192 с.

Для зацікавлених систематичним вивчення Святого Письма пропонуємо  онлайн-курс «Святе Письмо» (це частина курсу «Основи християнської віри та життя»), який присвячений вивченню Божого Слова.

Сьогодні маємо доступ до різноманітних ресурсів вивчення Слова Божого. Впродовж останніх років значно побільшало україномовних видань про Святе Письмо, які, без сумніву, можуть допомогти кожному по-новому відкрити для себе Слово Боже і жити ним. Однак різні можливості для біблійної самоосвіти та великий вибір ресурсів часто ставлять нас перед вибором доброї релігійної літератури чи відповідного інтернет-ресурсу. На нашому сайті можете ознайомитися зі списком найкращих україномовних видань на тематику Святого Письма:

Біблійна література та онлайн-ресурси

Також на нашому сайті Патріаршої катехитичної комісії є багато матеріалів на біблійну тематику. Це катехитичні заняття, відео-катехизи, презентації, коментарі, тематичні статті, пісні, фільми та мультфільми.

На нашому YouTube-каналі можна переглянути релігійні фільми на біблійну тематику. Зокрема, запрошуємо переглянути багатосерійні фільми «Слідами Христа» та «Павло з Тарсу». Завдяки катехитам УГКЦ з різних міст та країн наш YouTube-канал активно поповнюється відео-катехизами для дітей і дорослих. Домінуючою темою залишається вивчення та пояснення Святого Письма.

Дітей заохочуємо читати Біблію «Бог говорить до своїх дітей» – це адаптоване для дитячого сприйняття видання, яке допоможе дитині пізнати Бога, а читання Біблії для дітей разом з ними стане джерелом спільної молитви у сім’ї, нехай її зміцнює і об’єднує (тут розміщена електронна версія видання).

Аудіоверсію Біблії для дітей можна прослухати за цим посиланням.

Також пропонуємо гру-мемо “Життя Ісуса”, завдяки якій діти швидше  запам’ятають найважливіші події з життя Ісуса, нашого Спасителя.