22 січня 2023 року в усій Католицькій Церкві відбудеться відзначення Неділі Божого Слова, яку встановив Папа Франциск (30 вересня 2019 року). До вшанування цього дня долучається також Українська Греко-Католицька Церква.
Для нас усіх, хто займається поширенням біблійного апостоляту, День Божого Слова є особливою нагодою наголосити на важливості Святого Письма у житті Церкви і кожного християнина та необхідності його щоденного читання, роздумування над ним та молитві з ним.
Тож сьогодні хочемо представити свій вклад до поширення та вивчення Святого Письма в УГКЦ.

Головне місце у цьому переліку займають видання Святого Письма різних форматів, розміру шрифта і обкладинки.

Переклад та видання документів Святішого Отця та Папської Біблійної комісії:

Dei Verbum (Догматична конституція ІІ Ватиканського Собору про Боже Об’явлення)
Тлумачення Біблії в Церкві: Промова Його Святості Папи Івана Павла ІІ і Документ Папської біблійної комісії. – Львів: Свічадо, 2010, -147 с.
Слово Господнє (Verbum Domini) – Львів: Свічадо, 2011, – 176 с.
Біблія та мораль. Біблійні корені дій християнина. – Львів: Свічадо, 2012, – 200 с.
Радість Євангелія. – Львів: Свічадо, 2014, – 224 с.
Богонатхненність і правда Святого Письма. – Львів: Свічадо, 2019, – 192 с.

Для дітей пропонуємо Біблію для дітей – адаптоване для дитячого сприйняття видання, яке допоможе дитині пізнати Бога, а читання Біблії для дітей разом з ними стане джерелом спільної молитви у сім’ї, нехай її зміцнює і об’єднує.

Вивченню Святого Письма присвячуємо окремі заняття наших катехитичних програм. Зокрема, у новій програмі «Стежками Божого саду» пропонуємо наступні заняття з дітьми:

у серії «Зустріч»:

у серії «Джерело»:

Для зацікавлених систематичним вивчення Святого Письма пропонуємо  онлайн-курс «Святе Письмо» (це частина курсу «Основи християнської віри та життя»), який присвячений вивченню Божого Слова.

Готується вихід останнього тому україномовної версії 6-ти томного Міжнародного біблійного коментаря.
Сьогодні вже вийшли друком 5 томів:
Міжнародний біблійний коментар, т. 1. Загальні та вступні статті
Міжнародний біблійний коментар, т. 2. П’ятикнижжя та історичні книги
Міжнародний біблійний коментар, т. 3. Повчальні та пророчі книги
Міжнародний біблійний коментар, т. 4. Євангелія та діяння апостолів
Міжнародний біблійний коментар, т. 5. Послання апостолів та одкровення

Впродовж декількох років Патріарша катехитична комісія організовує всецерковне молитовне читання Святого Письма за програмою євангельських читань. Для їх проведення були видані наступні книги зі серії

«Коментарі до книг Святого Письма»:

Готується до друку наступне видання з цієї серії «У школі Йоана»

На нашому сайті Патріаршої катехитичної комісії є багато інших матеріалів на біблійну тематику. Це катехитичні заняття, відео-катехизи, презентації, коментарі, тематичні статті, пісні, фільми та мультфільми.

Також на нашому YouTube-каналі можна переглянути релігійні фільми на біблійну тематику. Зокрема, запрошуємо переглянути багатосерійні фільми «Слідами Христа» та «Павло з Тарсу». Завдяки катехитам УГКЦ з різних міст та країн наш YouTube-канал активно поповнюється відео-катехизами для дітей і дорослих. Домінуючою темою залишається вивчення та пояснення Святого Письма.

Сьогодні маємо доступ до різноманітних ресурсів вивчення Слова Божого. Впродовж останніх років значно побільшало україномовних видань про Святе Письмо, які, без сумніву, можуть допомогти кожному по-новому відкрити для себе Слово Боже і жити ним. Однак різні можливості для біблійної самоосвіти та великий вибір ресурсів часто ставлять нас перед вибором доброї релігійної літератури чи відповідного інтернет-ресурсу. На нашому сайті можете ознайомитися зі списком найкращих україномовних видань на тематику Святого Письма:

БІБЛІЙНА ЛІТЕРАТУРА ТА ОНЛАЙН-РЕСУРСИ

Практика читання Святого Письма та використання різних можливостей для біблійної самоосвіти нехай буде для кожного з нас щоденною потребою та джерелом молитви!