Мій Боже, приходячи часто до Твоїх Святих Тайн, хочу нині подякувати за те, що завжди мене приймаєш і не зважаєш на особу. Бо якби Ти зважав на особу, мабуть, ніколи не зміг би я приступити до Тебе. Бо нема в мене ні благородного статусу, ні особливих заслуг перед іншими, ні глибини духовної, ні величини світської мудрості. Я не та особа, яка цікава суспільству. Я не та особа, яка відзначається особливим служінням у Твоїй Церкві. Я звичайна особа. А Ти не дивишся на особи і щедро подаєш себе всім нам. Я звичайна особа, але перед Тобою почуваю себе так, начебто я надзвичайна людина. Ти так умієш любити, що, предстоячи перед Тобою, відчуваю себе кимось дуже важливим. Ти не дивишся на особи, але дивишся на кожного з нас так, що неможливо не побачити в собі особу. Дякую за це.

Дякую Тобі за те, що кличеш іти за Тобою. Ти кличеш мене у моїх буднях, у моїй щоденній праці, у моєму родинному колі, тоді, коли я не очікую нічого особливого. Ти кличеш мене наполегливо, але не насильно. Я ж не вмію відразу залишити все і йти за Тобою. Не думаю, що Ти кличеш мене, як своїх апостолів, залишити щоденну працю, але напевно знаю, що кличеш мене, як і їх, не жити лише земним харчем. Не думаю, що кличеш мене, як своїх учнів, покинути батька-матір, але напевне знаю, що кличеш мене, як і їх, любити Тебе більше за батька-матір. Знаю, що кличеш мене, як і їх, щоб я зараз же ішов за Тобою. Не завтра, не іншим разом. Ти трохи по-іншому мене кличеш, ніж їх, але очікуєш від мене тої самої відповіді. Я хочу, Господи, відповісти Тобі так само, як Твої Симон і Андрій, Яків та Йоан, а з ними й інші учні.

Дякую Тобі за те, що покликавши мене, дарував мені святий закон – Твої спасенні заповіді, якими спрямовуєш мене до вічного блаженства. Я знаю слова Твого закону, слухаю їх у Твоїх храмах, але знову і знову грішу проти них. Знаю, що замало бути слухачем закону, а навіть страшно, бо буду суджений тим же законом. Знаю, що Тобі приємні виконавці закону, а не слухачі. І я справді хочу бути не лише слухачем, але й виконавцем. Допоможи мені в цьому, Боже, що не дивишся на особи і що кличеш мене стати учасником чудесної риболовлі людей. Допоможи мені. Предстоячи перед Тобою, відчуваю себе дуже важливим з покликанням до чогось дуже великого. Допоможи мені зараз і всі віки іти за Тобою до цього великого, будучи правдивим Твоїм учнем і виконавцем Твого закону. Амінь.

Марія Ярема. Причаститися Слова