«Гаївки у Херсоні – це знак радості. Не зважаючи на пригніченість, нам вдалося радіти!» (о. Ігнатій Москалюк, ЧСВВ)

ХРИСТОС ВОСКРЕС!

Не зважаючи на драматичні події в нашій країні та на тимчасову окупацію Херсонської області, о. Ігнатій Москалюк ЧСВВ та бр. Піо ЧСВВ залишилися в монастирі на півдні України і продовжують своє служіння. Завдяки ініціативі о. Ігнатія та старанням активних парафіян, в монастирі організовано благодійну кухню та центр гуманітарної підтримки, де можна пообідати смачними гарячими обідами та отримати необхідні продукти харчування.

До Пасхи в монастирі готувалися ретельно. Парафіяни разом прибирали гарну територію, прикрашали храм. Збиралися на великодні богослужіння. Радісно та гучно лунали в храмі великодні вітання. В тимчасово окупованому російською армією Херсоні в монастирі Святого Володимира Великого УГКЦ, попри військовий гніт, світлий понеділок був сповнений справжньою радістю. Парафіяни зібралися в монастирі, щоби разом з о. Ігнатієм, ЧСВВ та бр. Піо, ЧСВВ влаштувати великодні гаївки.

«У важкий час війни в Україні, а, зокрема, в ізольованому Херсоні, дуже хочеться підняти дух свята Воскресіння Христового, а ним є Радість»,– поділився з нами о. Ігнатій Москалюк, однак додав, що має неймовірно потужну підтримку в особах парафіян.

Усі присутні були вдячні Богові за чудову погоду,  бр. Піо, ЧСВВ  – за смачно приготований стіл, а отцю Ігнатію, ЧСВВ – за організацію гаївок.

Таким чином, наші великодні традиції продовжують відроджуватися, жити на півдні України. Свідчити цілковиту перемогу життя над смертю, радості – над стражданнями. Як  зазначив о. Ігнатій: «Гаївки у Херсоні – це знак радості. Не зважаючи на пригніченість, нам вдалося Радіти!»

Олена Пенязєва, голова катехитичної комісії Одеського екзархату УГКЦ