Сьогодні, у 15-ий день війни, моє сумління, як і кожного християнина, змушує мене на весь світ сказати гостре «Ні», заявити про протест проти масового вбивства людей в Україні.

Вчора ми бачили масові вбивства в оточеному Маріуполі. Це місто, яке було засноване грецькою громадою як місто Марії, сьогодні перетворилося на кладовище для десятків, тисяч людей. Ми бачили кадри бомбардування пологового будинку, а також масових поховань, братських могил, в які складають сотні бездиханних тіл. Ми сьогодні на весь світ кажемо: Ні! Ні – масовим вбивствам в Україні!

З часів нацизму і сталінських репресій Україна ще не бачила таких масових поховань і братських могил людей без пошани, без християнської молитви. Ми сьогодні мусимо сказати на весь світ: Зупиніть масові вбивства людей!

Місто Маріуполь налічує близько 400 тисяч мешканців і вже майже два тижні перебуває в повному оточенні. Люди вмирають з голоду, з холоду, на їх голови падають ракети, гради, бомби.

Ми повинні пам’ятати про них і в їхньому імені промовляти до сумління світу. Ми просимо: відкрийте гуманітарні коридори! Дайте можливість жінкам, дітям, старцям вийти з цього холодного оточеного міста! Дайте можливість нам доправити туди харчі, медикаменти, дайте можливість врятувати людей!

В імені міста Маріуполя звертаємося до цілого світу: закрийте небо над Україною від російської авіації, яка скидає бомби на голови мирного населення! Ми піднімаємо наш голос на захист тих, хто помирає на очах всього світу.

Сьогодні мільйони людей покидають свої домівки на півдні, сході, центрі і півночі України і рухаються в більш безпечні місця. Звертаюся до усіх мешканців України, до домівок яких стукають вимушені переселенці. Прошу вас: не зважайте, якою мовою вони говорять, до якої Церкви ходять, які звичаї мають, відкрийте їм свої серця, свої домівки, пригорніть їх в ім’я Боже!

Сьогодні на наших очах в Україні розростається страшна гуманітарна катастрофа. Але ми разом можемо її зупинити, можемо зупинити цю війну. Ми молимося, ми рятуємо людське життя.

Хочу також звернутися до світової української громади, до всіх наших єпископів і священників: донесіть правду про геноцид українського народу до світової громадськості!

В усіх наших церквах я закликаю відслужити заупокійні богослужіння за тих, кого поховано у братських могилах без християнської молитви і похорону.

Нашою молитвою, нашою допомогою постраждалим, нашим голосом до сумління світу зупинімо безумство цієї війни!

Боже, рятуй Україну! Боже, рятуй наших синів і дочок! Боже, дай сили українському війську зупинити цю смертоносну хвилю, яка насуває на Україну! Боже, благослови народ твій і спаси людей твоїх!

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=508312463996837&id=100044542621668