Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав запевнив у молитві цілої Церкви за загиблих українських героїв і закликав вірних приймати біженців, які просять притулку.

«У цей драматичний, але геройський час, ми продовжуємо молитися. Сьогодні, в М’ясопусну суботу, ми чинимо поминання померлих. І особливо сьогодні молимося за наших воїнів, які віддали своє життя за Україну, зокрема у ці минулі дні», – сказав Глава УГКЦ у відеозверненні.

Блаженніший Святослав сказав, що сьогодні ми пам’ятаємо в молитві героїв прикордонників острова Зміїний в Чорному морі, нашого героя Віталія, який ціною власного життя зупинив російські війська під Херсоном, підірвавши разом із собою міст через Дніпро.

«Таких героїв українська земля породжує сьогодні. Ми молимося за всіх тих, які віддали свої життя за Україну. Молимося за жертви серед цивільного населення: жінок, дітей, старців. Ми сьогодні віддамо в руки Божі всіх тих, які відійшли з цього світу і просимо, щоб Господь прийняв їх у свої обійми», – додав Предстоятель УГКЦ.

Глава Церкви подякувати нашим єпископам, зокрема тим, які знаходяться в Харкові, Запоріжжі, Одесі, усім нашим священникам, які є в обложених містах і служать українському народові, відкривають свої доми, храми, підземелля, усім нашим монашим спільнотам, семінаріям, які відкривають свої обителі перед тими, хто сьогодні цього потребує.

«Хочу дуже подякувати нашим братам і сестрам, усім нашим вірним, владикам, монашеству на територіях Центральної і Західної України, які вже надають гуманітарну допомогу. До вас сьогодні прибувають тисячі біженців. Прийміть їх в ім’я Христа», – закликав Блаженніший Святослав.

Департамент інформації УГКЦ