26 січня 2022 року увесь світ, відгукуючись на заклик Папи Франциска, єднається в молитві за мир в Україні та світі.

Цілоденне молитовне стояння глобальної спільноти Української Греко-Католицької Церкви пройде цього дня у форматі телемарафону на «Живому телебаченні». Триватиме він з 9:00 до 21:00 за київським часом.

Ланцюжок живої молитви поєднає Київ, Мельбурн, Львів, Париж, Філадельфію, Івано-Франківськ, Рим, Зарваницю, Перемишль, Краматорськ, Вінніпег, Лондон. Протягом дня з цих міст транслюватимуться Божественна Літургія, молебні, акафісти, Ісусова молитва, молитва на вервиці та інші молитви.

У межах телемарафону транслюватиметься і Загальна Аудієнція Папи Франциска, початок якої заплановано на 10:15.

Між онлайн-трансляціями богослужінь до молільників звертатимуться владики Синоду Єпископів УГКЦ.

Завершиться цілоденне чування УГКЦ традиційною молитвою на вервиці о 20:00 під проводом Блаженнішого Святослава та духовним гімном України «Боже великий, єдиний».

Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав запросив усіх вірних УГКЦ долучатися до молитовного чування.

«Чому нам сьогодні так потрібно молитися за мир в Україні? – запитує Предстоятель УГКЦ і пояснює: – Коли виникають нові небезпеки й ворог стоїть на порозі, то наші військові перевіряють свою боєготовність, державні мужі працюють над впорядкуванням суспільних механізмів, дипломати працюють над тим, щоб світ підтримував наш народ і державу. А що роблять християни? Християни в цей час моляться, постять і каються у своїх гріхах».

На його переконання, молитва за мир є сильнішою за будь-яку зброю. Ба більше, молитва є духовною силою віруючого народу.

«Всесвітня молитва – це момент особливої духовної сторожі, на яку кличе нас сьогодні Папа Франциск, наступник апостола Петра наших часів», – підкреслює Глава УГКЦ.

«Закликаю всіх дітей нашої Церкви долучатися до молитовної духовної сторожі. Хоч би де ви були: вдома чи в транспорті, у дорозі на роботу чи на роботі, у школі чи університеті – прошу вас молитися за мир в Україні. Моліться особисто, а також долучайтеся до молитви спільноти Церкви у своїх парафіях, катедральних храмах, монастирях, де ви перебуваєте», – закликав Глава Церкви.

«Нехай Господь Бог вислухає наші молитви! Нехай прийме нашу молитву! Нехай разом із постом і покутою вона буде сильнішою за будь-яку сучасну зброю! Нехай Господь Бог збереже мир в Україні і в усьому світі! Нехай наша особиста і спільна молитва цього дня лунає в усьому світі за мир в Україні!» – побажав духовний лідер українців.

Приєднуйтесь до глобального молитовного стояння Української Греко-Католицької Церкви, щоб разом випросити в Бога миру для України і світу!