УКРАЇНСЬКА ГРЕКО-КАТОЛИЦЬКА ЦЕРКВА

Верховний Архиєпископ Києво-Галицький

 Київ,

Вих. ВА 18/236

28 червня 2018 року Божого

Дорогі у Христі!

На доручення Синоду  Єпископів  УГКЦ  (Постанови Синоду Єпископів УГКЦ, від 7-14 вересня 2014 року, § 18, п. Б, В) Патріарші катехитична та літургійна комісії опрацювали Чини катехуменату та Чин Божественної Літургії святого Йоана Золотоустого з Чинами християнського втаємничення дорослих і дітей з чіткими рубриками для священиків. Дбаючи про добро Божого люду, ось цим листом благословляємо їх до друку.

Поручаємо душпастирям звершувати Святі Таїнства християнського втаємничення під час Божественної Літургії згідно з поданим текстом.

Хай це видання Хрещальної Літургії допоможе всім священикам звершувати Святі Таїнства згідно з літургійною традицією нашої Церкви та скріпить нас у єдності благочестя.

Благословення Господнє на Вас!

СВЯТОСЛАВ

 

СУПРОВІДНИЙ ЛИСТ

За дорученням Синоду єпископів УГКЦ Патріарша катехитична комісія у співпраці з Патріаршою літургійною комісією УГКЦ опрацювали Чини катехуменату та Хрещальної Літургії.

ІІ Ватиканський Собор у Доґматичній Конституції про Святу Літургію (Sacrosanctum Concilium) підкреслив важливість катехуменату, закликаючи знову його відновити в живій церковній практиці: «Слід знову відновити катехуменат дорослих, поділе- ний на більше ступенів, та впровадити його за думкою місцевого єрарха; а тоді здійсниться й те, що час катехуменату, призначе- ний для успішного повчання, буде освячений священними обрядами, поступово виконуваними» (SC 64).

Опрацьовані  Чини  катехуменату  та  Хрещальної  Літургії є дуже важливими, особливо тепер, як в Україні, так і на поселеннях, де прийняття до Церкви дорослих осіб вимагає ґрунтовної катехизації й приготування до свідомого прийняття Святих Таїнств Християнського втаємничення. При цьому бажаємо зазначити, що календар Катехуменату в окремих обставинах і з практичних міркувань може не співпадати з Літургійним роком, як це запропоновано.

Тексти   молитов  у  Чинах  Введення  в  катехуменат  взяті з офіційного видання (за благословенням Римського Апостольського Престолу), Малого Требника, виданого у Римі 1946 року (стор. 1-71), а український переклад — з Малого Требника, виданого у Римі 1973 року, який був перевиданий у Львові у 2001 році. Текст Божественної Літургії Св. Йоана Золотоустого взято зі Служебника 1988 року.

Звертаємо увагу на те, що молитви над матір’ю у 40-вий день по народженні дитини не є пов’язані зі звершення Святих Таїнств Християнського Втаємничення. Якщо Хрещення дитини відбувається рівно у 40-вий день по народженні дитини, то молитви над матір’ю слід прочитати перед Чином Хрещальної Літургії.

Три Таїнства християнського втаємничення вже є воцерковленням новоохрещеного. Тому немає потреби звершувати окремий обряд.

Щиро сподіваємося, що ці тексти допоможуть оживити катехизацію, яка нерозривно пов’язана з молитвою Церкви.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Завантажити

 

Купити книгу “Чини катехуменату та Хрещальної Літургії” можна онлайн в інтернет-магазині видавництва “Свічадо”.