Пам’ятаєте, як рік тому ми вперше переживали щось абсолютно нове — всесвітній карантин? Люди нашого віку, принаймні мого, мають багатий і строкатий життєвий досвід. Але цей неможливо порівняти ні з чим. Хоча, зрештою кожен досвід, в межах пам’яті однієї особи, є унікальним.

Коли хворіють наші найближчі, ми боїмося, які наслідки хвороба матиме для організму і чим це закінчиться. Багато питань нуртує у наших головах. Так, і питання “чому?” теж. Чому при настільки розвинених технологіях, ми постали слабкими перед мікроскопічним вірусом? Чому до всіх страждань, які терплять люди, українці зокрема, додалася ще й епідемія? Як на все це реагувати і кому вірити, коли “фабрика” фейкових новин, здається, запрацювала понаднормово?

У пошуку виважених, второпних відповідей для себе і наших читачів ми натрапили на чудову книжку одного з найвидатніших біблістів сучасності Тома Райта — “БОГ і ПАНДЕМІЯ”. Це одна з перших книжок у світі, де пандемію осмислено у світлі Святого Письма.

Том Райт — професор Оксфордського університету, автор понад 80-ти книжок, єпископ Англіканської Церкви. У цій книжці він заохочує до розмірковувань, якою має бути християнська відповідь на кризу, спричинену коронавірусом. Т.Райт, серед іншого, каже: “У принципі, найкраща відповідь, яку мені доводилося чути, була не на запитання «Чому?», а на запитання «Що?» Що можемо зробити?”, бо “Шукати винного просто, особливо якщо завжди винен хтось інший”.

Попри свою назву,  яка трохи насторожує, “Бог і пандемія” — це книжка, яка приносить умиротворення. В деяких питаннях професор Райт ставить крапку над “і”, а в деяких заохочує читача до глибших роздумів і конкретних дій. І це не є книжка з короткотривалою актуальністю теми, ця книжка понад часом, бо вона про правильну реакцію християн на будь-яку кризу.

Пропонуємо також інші видання “Свічадо”, читання яких:

  • допомагає утвердити силу духа та впевненіше крокувати життям, допомагає віднайти впевненість і позбутися відчуття тривожності, відкриваючись на Божу любов: БОЖИЙ ПОРАДНИК ПЕРЕМОГИ НАД СТРАХОМ
  • дає наукові відповіді щодо останніх земних днів життя Христа та євангельських розповідей про Його воскресіння, допомагаючи тим самим розвіяти сумніви у цих питаннях: ІСУС, ОСТАННІ ДНІ: ЩО НАСПРАВДІ СТАЛОСЯ?

 

З повагою, Богдан Трояновський,
директор видавництва “Свічадо”.