У суботу, 1 лютого 2014 р., Папа Франциск прийме представників Неокатехуменальної Дороги. Передбача-ється, що у зустрічі, яка відбудеться в залі ім. Папи Павла VI візьмуть участь приблизно 10 тисяч вірних. Під час цієї аудієнції буде започатковано 17 нових так званих «Missio ad Gentes» – євангелізаційних осередків у різних містах світу. Святіший Отець урочисто поблагословить 75 сімей, які виявили готовність залишити усе та вирушити з місією у будь-яке призначене місто.

Кожна така місія складається із чотирьох, зазвичай, багатодітних родин, священика, семінариста та двох неодружених жінок. На даний час такі місії діють у 52 містах світу, об’єднуючи коло 230 родин.

На зустріч з Папою запрошено, зокрема, всі так звані «мандрівні групи», які об’єднують катехитів, відповідальних за діяльність Неокатехуменальної Дороги у різних країнах, ректорів семінарій «Redemptoris Mater», в яких виховуються священики, приналежні до Дороги, нові родини, священиків, семінаристів та жінокк, що будуть послані на місії, всіх священиків та вихованців семінарій «Redemptoris Mater» в Європі.

В Україні перші неокатехуменальні спільноти з’явились на початку 90-х років ХХ ст. Вони діють, серед іншого, у Києві, Вінниці, Львові, Житомирі, Хмельницькому, Рівному, Дніпродзержинську, Ужгороді, Харкові. Існують також три семінарії «Redemptoris Mater», які готують душпастирів-місіонерів, приналежних до руху: у Києві та Вінниці – латинського обряду, та в Ужгороді – візантійського.

Радіо Ватикан

Назад