29 травня запрошуємо на презентацію третього тому книги о. Юрія Щурка «Lectio Divina над Діяннями та Посланнями апостолів: духовна подорож сторінками Святого Письма у літургійному ритмі Церкви». Автор книги – доктор біблійного богослов’я, декан Філософсько-богословського факультету Українського католицького університету.

Третій том книги вже зараз можна замовити в інтернет-магазині “Сіяч”.

Презентація розпочнеться 29 травня о 17:00, у Центрі Шептицького УКУ, у 002 ауд. Модеруватиме подію Ярослав Грицак, доктор історичних наук, професор Українського католицького університету.

У третьому томі із серії «Lectio Divina» представлені молитовні читання над книгами Діянь та Послань апостолів, які чуємо на Літургії св. Йоана Золотоустого упродовж усього пасхального періоду та повного циклу Пʼятдесятниці.

«Кожного року в пасхальному часі ми читаємо книгу “Діянь апостолів”, яка нагадує про те, якою є модель Церкви у первісному Божому задумі. З самого початку свого існування рання Церква стикнулася з великою ворожістю. Жодна її місія не відбувалася без загроз для життя. Знання про ці події дозволяють нам вчитися, як фокусуватися на найголовнішому, щоби терпіння, страждання і виклики, які є у нашому житті, не заступали нам горизонт. Щоб ми, підкріплені силою Христа, бачили нові перспективи. Болючі досвіди не є вічні, якими би страшними не видавалися. Першим християнам Христос давав силу долати труднощі та усвідомлення, що всі покликані до вічності. Сьогодні Він промовляє і до нас», – наголошує отець Юрій Щурко.

Основна мета практики молитовного читання (Lectio Divina) – навчитися слухати Боже Слово, чути голос Господа у Писанні та сприймати світ і події навколо у світлі цього Слова. Запропоновані розважання − це запрошення будувати особисті стосунки з Богом через Його Слово. Головним є Боже Слово, а не розмисли конкретної людини, тому мета автора – допомогти читачеві навчитися зосереджуватися над Словом, роздумувати, молитися й жити ним.

За словами отця Юрія послання Нового Завіту дозволяють нам знайти нові відповіді на виклики сьогодення: «Багато послань Нового Завіту показують, що первісна благовість була спрямована до живих людей, які, перебуваючи в обставинах тієї чи іншої культури, мали певні перешкоди, труднощі, людські немочі. Ці послання розповідають нам, як Євангеліє знаходило відгук і проростало в у їхніх серцях. Їхні помилки, а також здобутки, є доброю поживою для того, щоб ми сьогодні шукали свої способи, шляхи і можливості, щоб відповідати на добру новину», – наголошує отець Юрій Щурко.

Нагадаємо, що раніше в УКУ презентували перший том «Lectio Divina над Євангелієм: духовна подорож сторінками Святого Письма у літургійному ритмі Церкви» та другий том «Lectio Divina над Євангелієм та Книгою Буття: духовна подорож сторінками Святого Письма у літургійному ритмі Церкви. Великий піст та свята літургійного року»

Автор видання пояснює: «Дослівно “Lectio Divina” означає Божественне, молитовне читання. Другим етапом цього методу є розважання над текстом, третім – молитва. Пізніше виникає “contemplatio” (споглядання), коли під впливом постійного читання Святого Письма змінюється світогляд. Працюючи над книгою, я додав коментарі до тексту, аби на етапі “lectio” читачі могли зрозуміти кожен уривок, зосередитися на важливих словах».

Заплановано, що до кінця року вийде друком завершальне видання  «Lectio Divina над Посланнями апостолів та Книгою Приповідок. Великий піст та свята літургійного року».

Чотиритомник видають у межах Біблійного апостоляту УГКЦ. Назар Дуда, доктор богослов’я, заступник голови Патріаршої катехитичної комісії УГКЦ, директор Катехитично-педагогічного інституту УКУ каже: «Це перші видання українською мовою Lectio Divina – молитовного читання Святого Письма на щодень. Lectio Divina – найпрактичніший спосіб духовно пережити, осмислити Біблійні тексти в ритмі читань нашої східнохристиянської літургійної традиції».