У суботу, 1 жовтня, у каплиці Івано-Франківської духовної семінарії відбувся День катехита.

На урочистостях були присутні катехити та священники, які є залучені до катехитичного служіння в Івано-Франківській Архієпархії УГКЦ.

З благословення Архієпископа і Митрополита Івано-Франківського Володимира Війтишина святкову Літургію очолив митр. прот. Олег Каськів, ректор Академіі Івана Золотоустого.

Під час моління о. Олег звернувся до всіх присутніх:

«Всечесні отці, дорогі наші катехити, сьогодні я з благословення нашого Митрополита Володимира є тут разом із вами. Нині ми маємо один із найрадісніших днів у нашій Архієпархії. Це день, коли ми з вами віч-на-віч можемо зустрітися, побачити один одного та поспілкуватися особисто».

Далі отець Олег додав:

«Коли ми відкриємо рішення соборів чи синодів УГКЦ, а останній із соборів відбувся у 2015 році, то після важливості голошення Божого слова, серед резолюції, на першому місці стоїть катехизація. Вона є пріоритетним моментом серед 9 пунктів, згідно яких має розвиватися Церква найближчі 20-30 років. Нам дуже приємно, що із 413 парафій, які ми маємо на сьогодні, практично на кожній із них відбуваються катехитичні науки, і це надзвичайно важливо для майбутнього Церкви».

«Сьогодні, у День катехита, бажаю всім нам перш за все Божого Благословення та мирного українського неба. Бажаю, щоб ваші класи були переповнені дітьми, а до вас приходили чудові, креативні ідеї. Аби ваші діти не тільки займали призові місця на олімпіадах, але жили тим всім, що Ви передаєте їм», – привітав всіх катехитів о.Олег Каськів.

Після Богослужіння о. Василь Качмарський, голова Катехитичної комісії Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ, подякував о. Олегу за привітання та за те, що він активно розвиває напрямок катехизації, зокрема, на своїй парафії.

Відтак всі присутні співали Многоліття.

Пізніше всім катехитам вручили канонічні місії на новий навчальний рік, а також поблагословили на плідну працю.

У рамках заходу відбулися пізнавальні зустрічі, інтерактивна програма та презентація нових катехитичних видань.

Завершилися урочистості спільною молитвою на вервиці за якнайшвидшу перемогу нашої Батьківщини.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ