Любити ближнього означає усвідомлювати і переживати свою людськість, а відтак виявляти свою людяність. Тому кожен християнин, незалежно хто він є: німець, італієць, австралієць, бачачи звірства окупантів у Бучі, каже сьогодні: я – українець, відчуваючи ту єдність у людському нашому роді з тими безневинними жертвами. Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у своєму щоденному воєнному зверненні у 44-ий день війни.

Предстоятель розповів, що вчора, у свято Благовіщення, мав нагоду особисто поїхати до сумнозвісного містечка Буча, яке є відкритою раною на тілі України і там над відкритою братньою могилою, бачачи понівечені бездиханні тіла, помолитися за їхній вічний спочинок.

«У тій молитві я питав себе, питав Бога: Боже, що означає любити Тебе і любити ближнього? Якраз біля цієї братньої могили, дивлячись на руки вбитих наших братів і сестер, я зрозумів, як на мене, дуже важливу річ – любити ближнього означає відчувати свою спорідненість з ними, означає відчувати, що ми є людьми, належимо до одного й того ж людського роду», – сказав Глава УГКЦ.

«І там, – додав Блаженніший Святослав, – де у братній могилі, спочиває він, вона, там міг, можу спочивати я. Ми маємо спільне покликання, спільну долю. Ми як брати і сестри в Христі належимо до того самого людського роду».

На його переконання, окупант тому і веде війну, щоб я і ти опинилися завтра у тій братній могилі.

«Але любімо Бога, – закликає духовний лідер, – який є джерелом життя, а не смерті. Просімо в нашого люблячого Бога, щоби ми відчували єдність з нашими братами і сестрами. Молімося, щоби ми вчилися любити навіть наших ворогів, а любити ворога означає зупинити його вбивчу руку, забрати у нього зброю, не давати йому можливості вбивати. Просімо, щоби в обставинах ненависті і вбивства війни, ми вміли любити Бога і свого ближнього. Щоб ми лишилися людьми».

Як ми повідомляли, 7 квітня Блаженніший Святослав відвідав звільнені з-під російської окупації Ірпінь, Бучу і Гостомель. В Ірпені Предстоятель відвідав храм Різдва Пресвятої Богородиці УГКЦ, а в Бучі над однією з братських могил помолився Панахиду за невинно вбитих окупантами українців.

Департамент інформації УГКЦ