Закликом бути святими у сучасному світі розпочалися Всесвітні дні молоді на березі Тихого океану у столиці Панами. Це вже 34 паломництво, де  молодь з усього світу, разом зі своїми катехитами, священиками, єпископами та Папою зустрічаються разом, щоб засвідчити і утвердити віру кожного.

Панама – країна у Центральній Америці, яка впродовж 22-27 січня стала столицею молоді усього світу. Всесвітні дні молоді – це глибоко духовна зустріч, яка вже вкотре допомагає її учасникам поглибити віру у щоденному житті і наповнитися радістю бути молодими учнями Христа.

Цьогорічні ВДМ, на прохання Папи, присвячені Пречистій Діві Марії як зразку відваги у виконанні Божих задумів, а характерною відзнакою учасників ВДМ є «вервиця прочанина» у їх руках.

Присутня тут молодь – як наголосив Архиєписком Панами, – має здійснити «революцію любові» через конфронтацію з тими фальшивими цінностями швидко минаючого щастя, які пропонує світ, і які насправді провадять до життєвої пустки.

Можливість бути святим у світі – це не міф, а реальність. І доказом цього є святі – патрони ВДМ: Св. Мартін-де-Поррес, св. Роза з Ліми, св. Хосе Санчес дель Ріо,  блаженний мученик архієпископ Оскар Арнулфо Ромеро, Святий Ян Боско і блаженна с. Марія Ромеро Менесес.

Нагадаємо, що молодіжні зустрічі під проводом Наступників святого Петра тривають вже 35 років. Засновником і першим господарем цих Днів був Папа Іван Павло ІІ, який зібрав молодь у Римі в 1984 році, а потім і у 1985 році. Подальшими місцями зустрічей молоді стали Буенос-Айрес (1987р.), Сантьяго-де-Компостелі (1989 р.), Ченстохова (1991 р.), Денвер (1993 р.), Маніл (199 5р.), Париж (1997 р.), знову Рим (2000 р.) і Торонто (2002).

Папа Бенедикт XVI, як великий прихильник молодіжного руху у Церкві, продовжує традицію ВДМ, започатковану своїм попередником – в Кельні (2005 р.), Сіднеї (2008 р.) і в Мадриді (2011 р.). А у липні 2013 року в Ріо-де-Жанейро молодь молилася вже разом з Папою Франциском, у 2016 році – в Кракові.

Усі ВДМ мають два головні символи, подаровані Іваном Павлом II. Головним є великий чотириметровий Паломницький хрест, який Папа передав молоді 22 квітня 1984 року під час Великодньої зустрічі з нагоди Року Відкуплення, і який з цього часу подорожує світом, особливо по місцях молодіжних зустрічей. Другий символ ВДМ прочани отримали на Вербну неділю у 2003 році – це копія відомої Ікони Божої Матері Salus Populi Romani (Спасіння Народу Риму), оригінал якої знаходиться у Римі у великій базиліці Пресвятої Марії (Santa Maria Maggiore). З цього часу ікона супроводжує Хрест ВДМ як «знак материнської присутності Марії поруч з молоддю, покликаною як і апостол Іван прийняти Її до свого життя».

Окрім головних символів, кожен ВДМ має свою емблему країни-організатора. Цього року нею стало стилізоване у літеру М серце у кольорах прапору Панами, яке складається зі зображення Панамського каналу (як символу паломницького шляху та посередництва Діви Марії у зустрічі з Ісусом), Паломницького хреста зліва та силуету Богородиці з 5 білими крапками – знаками її корони, та водночас 5 континентів, з яких прибули учасники.

Емблема ВДМ у Панамі 2019

Емблема ВДМ у Панамі 2019

Згідно офіційної статистики Регіонального організаційного комітету ВДМ у Панамі, на зустріч сюди прибули понад 100 тис. прочан з 156 країн, а на завершальній Мессі очікується 800 тис. присутніх.

Учасників Всесвітнього дня молоді супроводжують 480 єпископів. 380 з них звернуться до молоді з катехитичними науками  у 137 різних місцях зустрічей на 25 мовах.

Організаторам допомагають 20 тисяч панамських волонтерів і 2445 – з інших країн (найбільше – з Колумбії, Бразилії, Костарікі, Мексики і Польщі).

Висвітлювати події ВДМ акредитовано 2,5 тис. працівників мас-медіа.

Юлія Козіброда