Розповідаючи про Богоявлення Господнє, ми говоримо про біблійні джерела цієї події, про таємницю Хрещення як одну з найважливіших місій Церкви і споконвічну і безперервну її традицію, та про чудовий і відповідальний обряд хрещення – народження у вірі.

Всі ці події початково пов’язані з одним місцем «по другий бік Йордану», де Ісус прийняв хрещення від Івана. Численні зображення події Богоявлення Господнього справляють враження. Але як виглядає місце Хрещення Господнього сьогодні?

Є такі місця, яких ми не бачили, але про які багато чули. Вони не потребують спеціального представлення. Власне до таких належить Йордан. Ця ріка найчастіше згадується у Святому Письмі, а саме місце хрещення Ісуса у 2015 році внесено у список Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Ріка Йордан бере свій початок з трьох джерел у Ливані, далі протікає ущелинами і долинами Сирії, позначає собою далеко не дружній кордон між Ізраїлем і Йорданією і впадає у Мертве море.

Вигляд ріки ламає стереотипи тих, для кого поняття «велична» зводиться до великих розмірів і могутності. Її не порівнюють з повноводними і великими, хоча вона є досить широкою.

Найбільше зацікавлення викликає місце на східному березі Йордану – Віфавара – на кордоні Ізраїлю і Палестини, де Ісус, згідно традиції, прийняв хрещення від Івана Хрестителя. До 2011 року це місце можна було відвідати лише з боку Йорданії, але тепер дозволений доступ і з палестинського (ізраїльського) берега. З боку Йорданії тут знаходиться римо-католицький костел і православна церква, які видно здалеку, і облаштовано вихід аж до самої ріки.