Через кілька днів за підтримки сестер Василіанок відбудеться другий у серії семінар з Катехизму Української Греко-Католицької Церкви “Христос — Наша Пасха” у Єпархії Св. Йосафата у Пармі (США). Друга конференція “Учасники Божественної природи: Життя у Христі і Церкві” проходитиме 19 жовтня 2013 року Божого в 9:30зранку у Василіанському Духовному Центрі в Jenkintown, штат Пенсильванія (США).

Конференцію буде проводити доктор Роберт Марко (Robert Marko), професор і голова кафедри Богослов’я  в Коледжі ім. Томи Аквінського  в Гранд-Рапідс, штат Мічиган (США). Раніше він працював як запрошений професор у Митрополичому Інституті Андрея Шептицького при Університеті св. Павла в м. Оттава (Канада). Як вчений при Українському Католицькому Університеті у Львові у сфері католицької соціальної етики, доктор Марко настирливо виступає за глибшу оцінку Східних Католицьких Церков.

Центральною ідеєю Катехизму “Христос — Наша Пасха” є те, що джерелом віри і нашого християнського життя виступає Воскреслий Христос. В літургійній мові нашої Церкви ми беремо участь у Христовій Пасці, отже, у новому житті в Христі. Це нове життя зростає до зрілості у духовному розвитку і моральному зусиллі. Катехизм УГКЦ складається з трьох частин: Віра Церкви, літургійне і сакраментальне життя Церкви (Молитва Церкви) і духовні та моральні розміри Церкви (Життя Церкви).

Ця друга конференція “Христос — Наша Пасха” розглядає, як ми повинні прожити наше життя у Христі. Слово стало тілом, щоб ми стали “учасниками Божественної природи” (ІІ Пт. 1, 4). Ранішнє засідання буде зважати, як богословські акценти на Сході доповнюють Західне розуміння морального зростання та переміни, первородного гріха і восьми пристрастей чи гріхів, які містяться в Евагрія Понтійського. У другій половині дня буде розглянуто, як певні соціальні питання, особливо такі як: відносини Церкви і держави, значення демократії, християнське громадянство і реальність суспільного гріха — отримані виразним акцентом, коли вони розглянуті у конкретному культурно-історичному контексті.

Участь у семінарі безкоштовна, проте пожертви будуть радо прийматися. Щоб отримати детальнішу інформацію дзвоніть с. Анні Лашок (Голова катехитичної комісії Єпархії св. Йосафата у Пармі) на номер +1 (412) 260 16 07 (США) або пишіть на електронну адресу srannl@aol.com

Переклад з англійської здійснив: диякон Іван Мисів

Офіційний веб-сайт Української Католицької Єпархії Св. Йосафата у Пармі (США)

Назад