Неділя, 4 червня ( 28 травня)

«Наша місія: бути носіями Святого Духа» (Єв. від Йоана 7, 37-52; 8, 12). Слово Боже.

Останнього ж великого дня свята стояв Ісус і закликав на ввесь голос: «Коли спраглий хтось, нехай прийде до мене і п’є! Хто вірує в мене, як Писання каже, то ріки води живої з нутра його потечуть!» Так Він про Духа казав, що його мали прийняти ті, які увірували в Нього. Не прийшов був ще Дух Святий, бо Ісус не був ще прославлений… І ще промовляв до них Ісус, і так їм казав: «Я – світло світу. Хто йде за мною, не блукатиме у темряві, а матиме світло життя».Йо.7,37-52; 8,12

 Роздуми під час війни. «Хто вірує в Мене, як Писання каже, то ріки води живої з нутра його потечуть!» (Йо. 7, 38). Упродовж довгих століть Україна була спрагла справедливості і боролася за свою державу. Як за часів Київської Русі-України та в часи Козаччини, так і на початку чи в середині ХХ сторіччя і тепер на початку ХХІ сторіччя українці будують свій власний дім не в складі інших держав чи імперій, а як суверенну державу зі своїми законами, мовою, культурою і економічним потенціалом. Сьогодні ми переживаємо новий історичний виток відродження і утвердження соборності українського народу та його держави. За словами Блаженнішого Святослава теперішні новітні виклики стосуються не лише України: ми є свідками творення нових стосунків між усіма країнами світу, «усе людство увійшло у цілковито незвіданий – невідомий і тривожний, але сповнений надії – етап глобальних перетворень: релігійних, культурних, економічних, технологічних і суспільно-політичних». Після війни Україна відновить свою територіальну цілісність та долучиться до сім’ї європейських народів. Відбудеться міжнародний суд, на якому буде засуджений московський агресор. Україну чекає глибинне відновлення економіки, зміцнення війська, розвиток культури, суспільного і духовного життя. Проте ці зміни не відбудуться без участі кожного, хто живе на цій землі, і без допомоги цивілізованого світу. Ми маємо вже зараз робити висновки з цієї війни. Нам потрібно по-справжньому молитися і сумлінно вчитися, віддано працювати і творити нову цивілізовану країну. Сьогодні ми маємо можливість обновити свою державу на євангельських цінностях, які ми успадкували ще тисячу років у Хрещенні Русі-України, а також на принципах поваги до гідності кожної людини, верховенства права і демократії, про що мріяли наші славні попередники, мученики, герої, пророки. Сьогодні це є нашою спільною місією. І для цього нам потрібно багато молитися, постити, творити єдність і брати на себе співвідповідальність за долю українського народу та держави.

Молитовний намір. Молімося за духовне відродження та єдність України у цій місії.

Місійне завдання. Станьмо людьми надії, до якої кличе нас Господь! Дізнаймося про діяльність волонтерів чи благодійних фондів, які допомагають військовим та тимчасово переселеним особам і з якими ми можемо співпрацювати особисто чи як парафіяльна спільнота. Запропонуймо їм свою допомогу і свій час, у силу власних можливостей, щоб у такий спосіб особисто долучитися і пришвидшити перемогу нашої країни.


Довідка: Від празника Вознесіння ГНІХ до празнику Зіслання Святого Духа. П’ятидесятниці традиційно у нашій Церкві триває Декада місійності. Цьогорічне проведення повязани з другим роком повномасштабного військового вторгнення російського агресора на Україну.

Більше про проведення Декади місійності (усі тексти, інструкція для священників та путівник для мирян) – за цим посиланням.