Господи Ісусе, великий Архиєрею, знаю Тебе повсякчасно як Того, хто співчуває моїм недугам, бо ж Ти у людськім своїм тілі досвідчив увесь біль і неміч, усю скорботу і недугу. Знаючи Тебе як співчутливого, приступив я, отже, нині з довір’ям до престолу благодаті, щоб отримати милость і найти благодать для своєчасної помочі. І Ти не осоромив мене, подаючи Тіло і Кров Твої чесні. Знаю, що якби не Твоя співчутливість моїм недугам та якби не Твоя благодать, не міг би я навіть наблизитися до Твоїх Святощів, щоб не бути осудженим на смерть.

Господи, благаю Тебе, співчувай надалі моїм немочам, моєму невмінню зректися себе і, взявши спасенний свій хрест, іти за Тобою. Благаю Тебе, будь милостивим до мене у моєму нерозважному пориванні спасти свою душу для себе і невмінні губити її ради Тебе та Твого Євангелія. Великий Архиєрею, що пройшов небо, співчувай мені у моєму безглузді здобувати земний світ коштом своєї душі. Благаю Тебе, врозуми мене бачити цінність душі, яка не має ціни. Прошу, не соромся мене, коли прийдеш у славі Отця свого зі святими ангелами, забуваючи те, як я соромлюся визнавати Тебе перед світом. Ще і ще молюся: співчувай моїм недугам, мій Боже. Як не осоромив Ти мене нині, дарувавши причастя Твоїх Святощів, так і в день судний вчини зі мною по Твоїй безмірній благості.

Мій великий Боже, дякую Тобі, що мені, недостойному, недужому і нерозважному, Ти дав сьогодні узріти духовним оком Царство Твоє – Тебе самого, явленого в страшних і животворящих Тайнах. Дякую Тобі, що у день цей, коли поклоняюся Твоєму животворящому Хрестові, Ти не відкинув мене, що не вмію нести свій хрест. Мій Боже, я старатимусь іти за Тобою, а Ти співчувай мені, коли знову спотикатимусь. Амінь.

 

Марія Ярема, Причаститися Слова