Господи Ісусе, Ти увінчав мене розумінням і вільним обиранням речей; за словом Твого апостола, все мені можна, та не все корисне. Ти сам даєш мені розпізнання можливого і корисного, але я нерідко нехтую розпізнанням і обираю нерозважно. Наче блудний син мандрую просторами невір’я, обману, пристрастей, духовного голоду і самітництва. Пристаю до всякого блуду і стаю одним тілом із ним.

Знаю, що тіло моє – храм Святого Духа, що у мені пробуває, знаю, що не належу більш сам до себе, лиш до Тебе, знаю, за яку високу ціну я викуплений з неволі диявола. Знаю, але так легко наче впадаю у забуття, віддаючи тіло на поталу пристрастям, себе – на залежність від блуду всякого роду, а своє викуплення високою ціною Твого життя обмінюю на поневолення гріхом ціною дешевої гріховної насолоди.

Гріх, просторами якого я мандрую, не насичує мене. Насолода, яка від гріха, минає, залишаючи мене спустошеним, голодним і спраглим справжніх дібр. Тоді я бажаю насититися поживою інших людей – спільним проведенням часу, спільними інтересами та розвагами, спільним існуванням, далеким від Тебе. Але і цього ніхто не дає мені. Ніхто з людей не здатний наситити мене до глибини мого єства, не здатний зрозуміти мене настільки, наскільки цього потребую.

Господи, повертаюся сьогодні до Тебе, я, що согрішив проти неба й проти Тебе. Я недостойний більше зватись Твоїм сином чи другом. Прийми мене за Твого раба, і це буде мені великою радістю. Повертаюся до Тебе, і Ти не лише швидко зодягаєш мене у найкращу одіж гідності і краси, не лише даєш на руку перстень і на ноги сандалі спасенних, не лише насичуєш земною щедрою поживою з годованого теляти, не лише радієш і веселишся мною, але сам мені даєш себе у Твоїм святім Тілі і чесній Крові, не згадуючи про гріхи. А коли я, не позбувшись свого лукавства, ревниво дивлюся, що й інших Ти милуєш, тих, які, на мій нерозважний погляд, ще більше від мене блукали, Ти виходиш мені назустріч і просиш мене, щоб я надалі був з Тобою та радів спасенням кожного брата.

Господи Ісусе, будь прославлений у моїм тілі, будь прославлений моїм життям, в якому я не порушуватиму ані одного приказу Твого і не ревнуватиму спасенню інших, в якому я не дам нічому заволодіти мною і стану одним із Тобою навіки. Амінь.

Причаститися Слова