Господи Ісусе Христе, Сину Божий, милостивим будь мені, грішному, що наважився приступити до Твоїх Святих Тайн у цей день. Не маю бо ані заслуг фарисея, лише його чванливість, ані покаяння митаря, лише його гріховність. Живу, як митар, молюся ж, як фарисей. Для людей видаю себе за каянника, але Ти, о Серцевідче, бачиш повсякчасно моє самохвальство.

Господи Ісусе, я боюся бути переслідуваним фарисеями цього світу, хоча сам не вагаюся переслідувати митарів. Знаю, однак, що усі, що хочуть побожно жити у Тобі, будуть переслідувані. Навчи мене, щоб я вмів бути переслідуваним задля Тебе, а не задля своїх провин. Навчи мене дотримуватися посту і давати десятину, як робив це фарисей, і каятися, як робив це митар. Навчи мене не переслідувати інших, як перший, а зносити переслідування, як другий. Навчи мене не поступати у злому, зводячи інших і себе, але каятися на всякий час.

Зі всього мого серця, що у ньому гніздиться фарисейська гордість і митаревий блуд, дякую Тобі, що не погордив мною, прийнявши сьогодні до Твоєї Тайної вечері. Прошу Тебе, даруй мені благодать правдиво розрізняти, чого маю навчитися від митаря і чого від фарисея, і вірно цьому слідувати, вдосконалюючись у любові. Амінь.

Марія Ярема, Причаститися Слова