Мій Боже, приношу Тобі у цей день подяку як той, кого Ти покликав з роздоріжжя на весілля. Я не відмовив, прийшов. Але я не є нічим кращим за тих, які не прийшли. Радше навпаки. Вони не прийшли і не стали лицемірами, але всім показали, що заклопотані суєтними справами поля та крамарства. Я ж прийшов, начебто не заклопотаний суєтою, але насправді став лицеміром. Я прийшов на Твою таїнственну Трапезу, Твоє весілля з Церквою, а зодягнений у суєтні помисли: вирішення своїх буденних і небуденних справ, розмірковування про людей та їхнє ставлення до мене, вибудовування та задоволення амбіцій.

Я усім виявив, що не нехтую Тобою, що приймаю Твоє запрошення розділити весільну радість, але насправді лицемірно нехтую. Усі прийняли мене за весільного гостя, достойного Трапези, але Ти іншим поглядом дивишся на мене. Ти питаєш мене, як я увійшов до храму і як приступив до Євхаристії, не маючи весільної одежі, тобто одежі несуєтності, любові, віри. Ти питаєш, але не потребуєш моєї відповіді, мого оправдання. Ти сам знаєш моє лицемірство. Я ж мовчу. Мовчу, коли Ти запитуєш, але не мовчу, коли суєта до мене промовляє. Мовчу, коли Ти хочеш мене усвідомити в потребі покаяння, але не мовчу, коли марнота мене усвідомлює в потребі її самої.

Я завдаю Тобі смутку, Господи, і хто мене розважить, як не Ти, що зазнаєш від мене смутку? Ти отримуєш смуток від мене, від якого Тобі належалася б радість. Ти зі смутком дивишся на мене, але поки що не кидаєш мене геть у темряву кромішню. Нехай цього не буде ніколи, мій Боже. Ти ж бо утверджуєш мене у собі, поклав на мене печать хрещення і дав у моє серце завдаток Духа. Я ж Твій. Щоправда, без весільної одежі. Але ж покликаний. Вчини мене і вибраним. Якщо для цього потрібно позбавити мене земних дібр, щоб я не клопотався ними, вчини так. Якщо для цього потрібно позбавити мене людської слави, щоб я не журився нею, позбав її. Якщо для цього необхідно страждати, дай нагоду і силу страждати. Усе вчини, мій Боже, щоб моя любов до Тебе була надмірна, а моє покликання стало вибранням. Амінь.

 Марія Ярема, Причаститися слова