Марія Ярема. Причаститися Слова

Ісусе, всесильний Боже, дякую Тобі, що повсякчасно живиш мене. Живиш своїм Тілом, Хлібе, що зійшов з Неба, і живиш земними благами, щоденно помножуючи їх для мене.

Буває, що я зовсім не зауважую Тебе, мій Боже, і поводжуся так, начебто сам тримаю себе при житті, так, начебто усе взагалі утримується моїми силами і мудрістю, а не Тобою, правдива Сило і Мудросте. Тоді я наполегливо шукаю земної поживи і благ, не здогадуючись, що сам не можу нічого здобути, бо нічого мені не належить, і до того ж я у пустинному місці, бо світ без Тебе є пустинним місцем.

Буває, що я вдаю із себе мудрого. Видаючи себе мудрим, знову і знову намагаюся переконати себе, що моїми силами і мудрістю живиться світ. Бачачи навколо себе тисячі потребуючих, намагаюся без Тебе знайти розв’язки їхніх проблем, гадаючи, начебто можу їм допомогти. Коли так поводжуся, забуваю, що ми Твої, у Твоє ім’я охрещені та без Тебе нічого не можемо чинити. Забуваю, що справжньою силою є хрест Твій, а не моя мудрість. Не зауважую, що моя мудрість без Тебе є хіба приводом для суперечок та підставою для поділів, тоді як Ти хрестом усіх об’єднав.

Іншим разом буває, що я трохи краще, хоч все ж недобре, бачу дійсність, і тоді мені видається, начебто не все, але хоч щось утримується моїми силами і мудрістю. Тоді я не відчуваю, що можу всіх утримати і всім допомогти, але що можу утримати бодай себе, бо ж маю п’ять хлібів і дві риби.

Буває ж, що Твоя благодать знаходить у мені добру відповідь, і тоді приходжу до Тебе та приношу все, що маю, у вірі, що Ти, а не я, примножиш це мені та іншим на добро. Тоді стаю свідком Твоєї сили і мудрості, а не опираюся на свої безсильні сили і немудрі мудрування. Тоді стаю причасником Твого Тіла і Твоєї Крові, які щоденно помножуються у Церкві. Тоді стаю насиченим посеред пустинного місця.

Нехай ніколи не буду я позбавлений Твоєї Трапези, нехай ніколи не дію згідно з власною мудрістю всупереч Твоїй мудрості хреста, нехай ніколи не стаю приводом для поділів, але служу для збудування єдності та однодумності у Тобі. Амінь.