Мій Господи, приязний до мене на славу Твою, приходжу сьогодні до Тебе, утаєного у Святих Тайнах, і кличу голосом двох сліпців: Помилуй мене, Сину Давидів! Помилуй, бо знаю, що надто сміливо приступаю до Тебе. Знаю, що приходжу до Тебе без такої віри, яка відкриває очі сліпцям, а водночас не можу не приходити. Знаю, що я з тих, хто любить самим собі догоджати, хоч Ти кличеш нести немочі кволих, але все ж спішу до Тебе, Всесильного, бо відчуваю себе кволим. Знаю, що з багатьма Твоїми послідовниками я не є однієї думки за Тобою, мій Господи, але все ж я насмілююся приступати до Тебе, щоб навчитися мені разом з ними однодушно, одними устами славити Бога й Отця Твого.

Виходить так, що я, духовно сліпий, приходжу до Тебе без віри, яка здатна відкрити мені очі серця, і очікую чуда. І Ти, Господи, предивно мене не відкидаєш. Ти, Серцевідче, запитуєш мене, чи я вірю, що Ти є моїм спасенням від темряви, хоч знаєш, що вірю, але вірю так, що годі назвати це вірою, бо моя віра замала, щоб духовно прозріти. Я ніби вірю словами, а ділами не вірю, бо довіряю на словах, а в ділах покладаюся на себе, забуваючи про Твою силу і мудрість. Тому ще і ще кличу: Помилуй мене!

Змилувавшись наді мною, подавши мені всесильною десницею Тіло і Кров Твої, просиш мене не хвалитися перед іншими, але в тайні дякувати, щоб ніхто не знав про це. Не тому, що не хочеш, щоб інші знали про Твою благість, а тому, що я надто вихваляюся Твоєю благістю. Я ж розголошую всім про те, що чиниш мені благість на всякий час, але знову ж таки не тому, що хочу нести немочі кволих, а тому, що прагну собі самому догоджати.

Мій Господи, навчи мене приступати до Тебе з вірою двох сліпців, з надією через терпеливість та з приязню до інших. Навчи мене прагнути не собі догоджати, а Тобі та Твоїм людям, моїм ближнім. Навчи мене гаряче бажати приймати на себе зневаги тих, що Тебе зневажають, а не хвалитися перед людьми. Навчи мене ніколи не плутати Твої діла з ділами князів бісівських та не вводити в оману інших. Навчи мене бути терпеливим і радісним, Ти ж бо з Отцем і Духом є Богом терпеливости й утіхи. Амінь.

Марія Ярема. Причаститися Слова