Дорогі батьки і діточки, ?‍?‍?‍? запрошуємо вас до участі у недільній катехизі!

Тема нашої зустрічі: “Господь – мій Спаситель! Кого маю боятись?”?

Страх, через який ми втрачаємо мир і віддаляємось від Бога, веде нас у прірву. Коли таке стається, що ж тоді робити?

Вміймо просити допомоги в інших і не забуваймо, що тільки Бог має владу над злом! ? Якщо будемо пам’ятати, що Ісус наш Спаситель, тоді ми будемо у безпеці!

У сьогоднішньому Євангелії читаємо історію, подібну до тої, над якою ми нещодавно міркували. Відмінності:

  • замість двох біснуватих – один,
  • у попередній історії Ісус просто залишає оздоровлених (відпливає на човні), а зараз – ще дає місійне завдання колишньому біснуватого.

Подія відбувається після великої бурі на морі і після того, як апостоли побачили всемогутність Христа над силами природи. Складається враження, що усі сили і вся небезпека були лише для того, щоб нам показати: не маємо нічого боятися, бо з нами Бог!

З цієї історії ми також дізнаємось, яким є правдиве обличчя диявола, який всіх залякує, але насправді сам себе доводить до знищення. Зло хоче знищити людину, закрити її в самотності, зробити її бездіяльною, щоб не робила добрі справи.

Подібно деякі люди бояться проявляти ініціативу: розпочати Богом натхненне добре діло. “А що про мене люди скажуть?”, “А якщо в мене не вийде?” Важливо знати, що думки можуть вести нас і до гріха, і до доброго діла.

Увага: діла, зроблені зі страху, не приносять користі людині. Ці навіювання диявола треба ігнорувати, натомість всю свою увагу звертати до Бога, молитись і приймати думки від Святого Духа. Бог хоче, щоб людина була вільною і щасливою. Диявол хоче тримати людину в страху. Але коли ми наближаємось до Бога, страх віддаляється від нас. Господь наш Спаситель! Кого ми маємо боятися?

23 неділя по Зісланні Святого Духа

Євангеліє від Луки 8, 26-39

Проводять катехити УГКЦ з Генуї, Савони і К’яварі (Італія).