В одному з відеороликів Дикастерії в справах мирян, сім’ї та захисту життя з нагоди Року «Сім’я Amoris laetitia» Папа Франциск ділиться думками про душпастирство сімей у кризовій ситуації.
Церква в жодному випадку не може відмовитися від звіщення повного ідеалу подружжя, а душпастирство повинно підтримувати подружжя та оберігати їх від розпаду. Такими думками ділиться Папа Франциск, коментуючи свідчення сім’ї з Демократичної Республіки Конго, яка поділилася досвідом переживання кризи в подружжі.

В черговому відеоролику в рамках проекту, приуроченого до Року «Сім’я Amoris laetitia», в якому Святіший Отець коментує свідчення пар з різних частин світу, конголезька пара звернула увагу на те, що подружжя, які переживають кризу, потребують духовної опіки, близькості з боку Церкви, щоб відновити втрачену довіру. Таким парам потрібно нагадувати про те, що кризи не тривають вічно і не обов’язково повинні закінчуватися розбиттям сім’ї. Для цього треба допомагати відновити діалог, пробачити одні одним і наново відкривати радість, яку приносить любов.

У цьому контексті Папа Франциск визнає, що сьогодні сім’я наражається на важкі випробування, а завданням Церкви є досягнути тих, які прагнуть залишатися з Богом, «допомагаючи їм перетворювати поразки та страждання в нагоди прямувати до сповнення Євангелія». «Уважне сімейне душпастирство знає, як приймати, супроводжувати, розпізнавати та інтегрувати в церковній спільноті не за допомогою банальних і простих рецептів, а завдяки поглядові, насправді здатному розрізняти ситуації», – наголошує він.

«Церква в жодному випадку не повинна відмовлятися від пропонування повного ідеалу подружжя: сьогодні замість душпастирства невдач ми потребуємо душпастирства, яке зміцнює подружжя та запобігає їхньому розпадові! Існує чимало можливих малих кроків, які люди спроможні зробити. А малі кроки завжди подобаються Богові. Важливим у кожній ситуації є використовувати бальзам милосердя, щоби гоїти рани та причинятися до того, щоби люди почувалися прийнятими, з одночасною пошаною до правди. Потрібно вчити пробачення, зрозуміння та надії», – підсумовує Папа.

Джерело: VaticanNews