ЄВАНГЕЛІЗАЦІЙНА ТЕМАІНТЕРАКТИВНІ ВПРАВИ ДО ТЕМИ З АДАПТАЦІЯМИ ДО ZOOM-ЗУСТРІЧЕЙ
Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Завантажити

Тема 6. Гріхопадіння і його наслідки

 Вправа 1 «Стратегія ворога»

Необхідні матеріали: аркуші А4, ручки, цитати з Святого Письма (Додаток 7) для кожної групи.

 1) Найперше, обговоріть з присутніми, як діє ворог та на які хитрощі йде, щоб нас спокусити, від чого відвертає та у чому заважає.

Ось приклади стратегій, за якими діє ворог:

Стратегія 1. Гашення духовної пристрасті. Диявол не хоче, щоб ми молились, читали Святе Письмо та розважали над ним, тому намагається пригасити будь-які бажання до таких справ. Навіює нудьгу, втому, думки про незроблені справи, переконує у тому, що є щось важливіше.

Стратегія 2. Діє проти твого покликання. Посилає страх, тривогу, невпевненість у тому, чи впораєшся ти з тою доброю справою, яку задумав. Саме через це часто нам не вдається втілити натхнення, які нам посилає Господь, через страх та невпевненість, вони так і продовжуються залишатись лише бажаннями, не знаходячи реалізації.

Стратегія 3. Зводить у неправильний напрям твої цілі. Коли людина щось задумала добре, диявол починає змінювати орієнтири, вказувати на помилкових ворогів та тих, які начебто хочуть нашкодити. Тоді людина починає боротись із уявними та надуманими перешкодами, відвертаючи свою увагу від початкової мети. Часом те, що добре – видається злим, а зле одягає маску добра. Такі дії затягують процес та унеможливлюють швидке втілення задуманого, ми витрачаємо свої сили та енергію не на те, що справді важливе у даний момент.

Стратегія 4. Особливо наголошує на твоїй гріховності та недостойності бути Божою дитиною. Посилає думки про твою нікчемність та гріх, намагається відтягнути від покаяння, даючи думки про те, що Бог не пробачить; намагається щоразу збільшувати дистанцію між тобою та Богом, нагадуючи про твої провини.

Стратегія 5. Намагається порушити твою ідентичність. Навіює думки, що ти нічим не особливий, нічого не маєш, Бог тебе обділив своїми дарами, натомість іншим дав значно більше. Коли людина починає таким чином мислити, з’являється невдячність, невдоволення та байдужість до всього.

Стратегія 6. Діє проти сім’ї. Намагається посіяти конфлікти та чвари, де будуть взаємні докори та незадоволення одне одним. Диявол ненавидить спільноту, в якій будуються теплі, люблячі стосунки, де є взаємна любов та повага.

Стратегія 7. Діє проти твого відпочинку та задоволення. Навіює почуття провини за відпочинок, змушує жити під постійним тиском та страхом сказати іншій людині «ні», якщо я не хочу цього робити. Звідси втома, незадоволення своїм життям, почуття провини та постійного обов’язку.

Стратегія 8. Діє проти твого серця. Нагадує старі образи та чужі негативні слова в твою адресу, підживлює їх новими образами, чим побуджує злопам’ятність та злість, непрощення та судження інших людей.

Стратегія 9. Підриває довіру до Бога. Змушує сумніватись у своїй вірі, натомість дає думку, що Бог байдужий до твоїх проблем.

Стратегія 10. Псує або перешкоджає будуванню стосунків з іншими людьми. Знову ж таки – він проти будь-яких спільнот, тому навіює думку про вишукування недоліків у твоєму оточенні, осуд та неприйняття людей такими, якими вони є.

2) Сформуйте 3-4 групи учасників та роздайте кожній по кілька обговорених стратегій – нехай запишуть їх на аркуші (або за бажанням стратегії можна заздалегідь роздрукувати та розрізати на смужки).

3) Роздайте видрукувані із Додатка 7 цитати зі Святого Письма (також можна заздалегідь їх відокремити, розрізавши на смужки) – нехай учасники підберуть найвлучнішу пораду Бога, як діяти в обраних ситуаціях (10 хв).

4) Представлення результатів праці та спільні висновки.

 Адаптація для Zoom-зустрічі вправи «Стратегія ворога»

Необхідні матеріали: аркуші А4 (нотатники), ручки у кожного учасника, цитати з Святого Письма (Додаток 7).

 1) Найперше обговоріть з присутніми, як діє ворог та на які хитрощі йде, щоб нас спокусити, від чого відвертає та у чому заважає (стратегії ворога див. вище).

2) У додатку Zoom сформуйте 3-4 групи учасників, визначивши їх в окремі «кімнати» (попередньо обравши для кожної представника «капітана») та продиктуйте кожній по кілька обговорених стратегій.

3) Надішліть Додаток 7 з цитатами зі Святого Письма представникам груп, представник увімкнить демонстрацію екрану із отриманими цитатами та учасники спільно підберуть найвлучнішу пораду Бога, як діяти в обраних ситуаціях (10 хв).

4) Поверніть учасників у загальну конференцію та спільно обговоріть результати.

Інтерактивна вправа 2 «Уникнення гріха»

Необхідні матеріали: аркуші А4 для кожної групи, фломастери.

1) Сформуйте 2 групи учасників та роздайте необхідні матеріали.

2) Дайте завдання записати посередині аркуша: «Для того, щоб уникнути гріха: 1 колонка: я можу…., 2-га: я маю…, 3-тя: я є… та намалювати схему, яку можна також супроводити символами до кожної із тез (10 хв).

3) Представлення напрацювань, обговорення та спільні висновки.

Приклад схеми:

Адаптація для Zoom-зустрічі вправи «Уникнення гріха»

 У додатку Zoom сформуйте 2 групи учасників, визначивши їх в окремі «кімнати».

  • У кожній групі оберіть представника, який вмикає демонстрацію свого екрану, відкривши документ у програмі Word.
  • Дайте завдання в групах: обговорити та записати «Для того, щоб уникнути гріха: 1 колонка: я можу…., 2-га: я маю…, 3-тя: я є… Представник групи записує тези до кожної із колонок у Wordі, демонструючи екран (10 хв).
  • Поверніть учасників у загальну конференцію та спільно обговоріть результати із демонстрацією екранів кожної групи.

Додаток 7

Ефесянам 6, 10-17: «Нарешті кріпіться в Господі та в могутності його сили. Одягніться в повну зброю Божу, щоб ви могли дати відсіч хитрощам диявольським. Нам бо треба боротися не проти тіла й крови, а проти начал, властей, проти правителів цього світу темряви, проти духів злоби в піднебесних просторах. Ось чому ви мусите надягнути повну зброю Божу, щоб за лихої години ви могли дати опір і, перемагаючи все, міцно встоятись. Стійте, отже, підперезавши правдо бедра ваші, вдягнувшись у броню справедливості і взувши ноги в готовність, щоб проповідувати Євангелію миру. А над усе візьміть щит віри, яким здолаєте згасити усі розпечені стріли лукавого. Візьміть також шолом спасіння і меч духовний, тобто Слово Боже».

 ІІ Коринтянам 11, 14-15: «Воно й не диво: сам бо сатана вдає із себе ангела світла. Нічого, отже надзвичайного в тому, коли і його слуги вдають із себе слуг праведности. Кінець їхній буде за ділами їхніми».

 Галатів 4, 4-7: «Якже сповнився час, Бог послав свого Сина, що народився від жінки, народився під законом, щоб викупити тих, які під законом, щоб ми прийняли усиновлення. А що ви сини, Бог послав у ваші серця Духа Сина свого, який взиває: «Авва, Отче!». Тому ти вже не раб, а син; а коли син, то спадкоємець завдяки Богові».

 Ефесянам 1, 17-19: «…щоб Бог Господа нашого Ісуса Христа, Отець слави, дав вам дух мудрості та обявлення, щоб його добре спізнати; щоб він просвітлив очі вашого серця, аби ви зрозуміли, до якої надії він вас кличе, яке то багатство славної спадщини між святими і яка безмірна велич його сили для нас, що повірили».

 І Петра 3, 8-9: «Нарешті, всі ви будьте однієї думки, співчутливі, братолюбні, милосердні, смиренні. Не платіть злом на зло чи лайкою за лайку, а, навпаки, благословляйте, бо ви на те покликані, щоб успадкувати благословення».

 Второзаконня 5, 13-14: «Шість день можна тобі працювати й робити всяке твоє діло; сьомий же день – відпочинок Господеві, Богові твоєму;».

 Филипянам 2, 3-4: «Не робіть нічого під впливом суперечки чи з марної слави, але вважаючи в покорі один одного за більшого від себе; майте на увазі користь не власну, а радше інших».

 Євреїв 12, 14-15: «З усіма дбайте про мир та про святість, без якої ніхто Господа не побачить. Пильнуйте, щоб ніхто не залишився без Божої благодаті, щоб якесь гірке коріння, пустивши паростки угору, не наробило заколоту та щоб не заразило багатьох;»

 І Івана 4, 18-19: «Страху нема в любові, а, навпаки, досконала любов проганяє геть страх, бо страх має в собі кару, а хто боїться, той недосконалий в любові. Ми любимо, бо він перший полюбив нас».

І Івана 5, 14-15: «І ось те довіря, що ми маємо до нього: коли просимо щось, згідне з його волею, він вислухає нас. І коли знаємо, що він вислухає нас, чого б ми не просили, то знаємо, що одержуємо те, що просили».