Молитва папи Франциска на п’яти пальцях

Метод: простий спосіб навчити дітей розмовляти з Богом, як молитися на п’яти пальцях

1. Великий палець – найближчий до нас. Отож почнімо молитися за тих, хто для нас найдорожчий. Це люди, яких дуже легко згадати, – наші родичі та друзі. Моліться за своїх батьків, дідусів та бабусь, сестер та братів – рідних і двоюрідних, тіток, дядьків, найближчих друзів.

2. Наступний палець – вказівний. Моліться за тих, хто вас навчає: вчителів, священиків, катехитів, тренерів. Вони потребують підтримки та мудрості, щоб спрямовувати інших. Завжди пам’ятайте про них у своїх молитвах.

3. Середній палець – найвищий. Він нагадує нам про керівників та лідерів, тих, які при владі. Вони потребують Божого проводу і наших щирих молитов.

4. Безіменний – це найслабший палець руки. Він повинен нагадувати нам про молитву за бідних, хворих, тих, які мають проблеми чи життєві труднощі. Наші за них прохання до Господа можуть стати для найслабших справжнім чудом – духовним чи матеріальним.

5. І, врешті, мізинець. Наш найменший палець повинен нагадувати нам про молитву за себе. Ісус навчав нас бути покірними, тому просимо за себе насамкінець. Піднесіть у цій молитві з великою довірою до Бога всі свої потреби.

Великий палець: за родину та друзів.

Вказівний палець: за вчителів.

Середній палець: за лідерів.

Безіменний: за бідних і хворих.

Мізинець: за себе.

 

Молитва

Необхідні матеріали: 4 великих елементи пазла, вирізані з цупкого паперу (на кожному написане речення про молитву), олівці, фломастери.

Речення про молитву:

• Молитва – це духовна пожива кожної людини.

• Молитва – наша дорога до Бога.

• У молитві шукаємо Бога і знаходимо, бо «кожний, хто просить одержує, хто шукає, находить, хто стукає, тому відчинять» (Мт. 7, 8).

• Молитва – це наша поміч, наше світло і добро.

1. Розділити учасників на групи.

2. Учасники кожної групи отримують один елемент пазла із реченням про молитву.

3. Вони повинні символічно зобразити на своєму пазлі це речення.

4. Кінцевим завданням є скласти всі пазли з малюнками.

Запитання для загального обговорення:

• Що для вас означає молитва?

• Які ви знаєте молитви? Хто вас навчив молитися?

• За кого ви молитеся?

 

Рука молитви

Необхідні матеріали: біблійний текст Мт. 6, 5-15, папір А4, ножиці, олівець і фломастери.

1. Складіть папір навпіл по ширині.

2. Покладіть на нього свою руку так, щоб пальці були притиснуті один до одного, а мізинець був відразу біля згину.

3. Олівцем обведіть руку.

4. Виріжте руку по контуру, тримаючи папір зігнутим удвоє – так, щоб згин залишився нерозрізаним.

5. На утворених «долонях» напишіть молитву «Отче наш».

 

Молитва за сім’ю

Необхідні матеріали: аркуш паперу або картону, вирізаний у формі будиночка – для кожної дитини; воскові олівці або фломастери.

1. Кожна дитина отримує будиночок із паперу.

2. Діти домальовують вікна і двері у своєму будиночку.

3. Потім вони малюють членів своєї сім’ї, які виглядають у вікна.

4. На даху записують речення: «Господи Ісусе Христе, благослови мою сім’ю».

5. За бажанням можна розмалювати будиночок.

 

Молитовник

Необхідні матеріали: блокнотик, тексти різних молитов, ручка, олівці.

Катехит заздалегідь просить учнів принести чисті блокноти. Пропонує у блокнотах записати різні пропоновані ним молитви. Учні переписують молитви у блокнот. Учні можуть оформити блокнот, розмальовуючи його, вони можуть намалювати людину, за яку хочуть молитися.

Молитви за вчителів

Господи Ісусе, Ти дав нам вчителів, аби вони навчали нас добре жити. Прошу Тебе за них – нехай будуть вони людьми мудрими і мають велике серце. Нехай знаходять для нас час і розуміють нас. Амінь.

Прошу Тебе, предобрий Ісусе, подай ласки для моїх вчителів. Полегши їхні труди і працю, допоможи мені добре вважати на їхню науку і дослухатися до їхніх добрих порад. Нехай праця моїх учителів щораз більше просвічує мій розум і ублагороднює моє серце. А їм подай радість з мого поступу й доброї поведінки; добре здоров’я і добре життя, щоб своєю працею принесли багато добра для українських дітей, а відтак подай їм вічну радість з Тобою. Амінь.

Молитва за друга

Любий Ісусе, мій Друже! Сьогодні я хочу молитися за мого сердечного друга (подругу). Прошу Тебе, не забувай про нього (неї). Допомагай йому (їй) своєю благодаттю і уділи те, чого він (вона) найбільше потребує.

Молитва за батьків

Дякую Тобі, Господи, за моїх найдорожчих батьків. Дякую за те, що вони дали мені життя і що так багато трудяться для мене. Прошу Тебе, пам’ятай про них завжди і ніколи їх не покидай. Подай їм здоров’я і багато сил, щоб вони виростили мене доброю людиною.

Молитва за братиків, сестричок

Вседобрий Господи! Ти знаєш, як я люблю своїх братиків і сестричок (свого брата, свою сестричку). Допоможи мені завжди зважати на їхні (його, її) потреби; завжди обдаровувати їх (його, її) щирим усміхом і ділитися з ними (ним, нею) іграшками та необхідними речами. Прошу Тебе, Господи, подай нам любов, злагоду і мир, щоб ми вчилися розуміти і вибачати. Амінь.

Молитва за дідусів і бабусь

Господи, прошу Тебе, винагороди великі труди моїх бабусі та дідуся. Допоможи мені, щоб я їх любив (любила), шанував (шанувала) і завжди допомагав (допомагала). Подай їм здоров’я і різні дари, які вони потребують для спасення. Нехай вони завжди будуть одним серцем і однією душею. Будь для них найбільшою нагородою в цьому житті та в майбутньому. Амінь.

Молитва за хворих

Господи, потіхо терплячих! Прошу Тебе, поверни здоров’я тим, хто нині хворіє. Подай їм терпеливість під час хвороби. Будь із ними, Всемилостивий Боже, в ці важкі хвилини і покажи їм, як сильно Ти їх любиш. Амінь.

Молитва за бідних і потребуючих

Господи Ісусе! Коли Ти ходив по землі, то зустрічав бідних та потребуючих і допомагав їм. Сьогодні в наших містах і селах також є люди, які не мають грошей на хліб. Дай їм, Боже, роботу і допоможи витривати у важкі хвилини. Нехай у світі не буде голоду. Господи, допоможи всім потребуючим. Амінь.

Молитва за померлих

Упокой, Господи, душі спочилих рабів Твоїх: родичів і добродійників моїх, і всіх спочилих християн, і всяку душу, що спочила і Твоєї благодаті й милосердя потребує, прости всі гріхи їхні вільні й невільні і даруй їм Царство Небесне. Амінь.

Молитва за Україну

Боже наш, Отче і Господи всього людства. Прошу Тебе сьогодні про опіку над моєю Батьківщиною і над тими, хто нею керує. Дай їм Твою мудрість, аби вони добре дбали про потреби всіх людей. Амінь.