Гра входить в комплект однорічної програми приготування до першої Сповіді та урочистого Святого Причастя

Усі ми любимо розглядати світлини. Завдяки їм пригадуємо собі різні події, які були в нашому житті. На світлинах можемо побачити наших прабабусь і прадідусів та пошукати подібність між ними і нами.

У часи, коли жив Ісус, люди ще не зналися на мистецтві фотографії, тому достовірних зображень Ісуса, Богородиці та святих ми не можемо побачити. Але є люди, яких Господь наділив особливим даром. Вони створюють для нас малюнки, які розповідають про різні біблійні події та їх учасників.

Добірка малюнків, створених для гри мемо, допоможе нам запам’ятати найважливіші події з життя Ісуса, нашого Спасителя.

 

Правила гри

Розкладаємо картки малюнками донизу. Гравці по черзі перевертають по дві картки таким чином, щоб усі побачили малюнки. Якщо зображення на картках однакові, гравець забирає їх і робить ще один хід.

Якщо малюнки різні, гравець кладе ці картки на попереднє місце зображенням донизу, а право пошуку картинок переходить до іншого гравця.

Виграє той, хто матиме більше парних карток у кінці гри.

 

Благовіщення

Через гріх люди втратили рай, але Бог пообіцяв їм Спасителя. Коли настав час, Бог Отець вирішив послати на землю свого Сина. Вибрав для Нього найкращу маму – Марію. Коли ангел завітав до неї із цією вісткою, Марія відповіла ТАК. Вона погодилась виконати Божу волю.

 

Різдво Христове

Ісус Христос – Спаситель світу – народився в маленькій вифлеємській стаєнці, над якою ясно світила зоря. Батьки, Марія та Йосиф, дбали про Боже Дитятко. Першими привітати Ісуса прийшли пастухи, що стерегли у полі свої отари. Про народження Спасителя їм сповістили ангели. А згодом прийшли з дарами три царі зі Сходу.

Богоявлення Господнє

Коли Ісусові виповнилось 33 роки, він прийшов на берег ріки Йордан і попросив, щоб Йоан Хреститель Його охрестив. Під час хрещення Ісуса об’явилася Пресвята Тройця. На Ісуса, Божого Сина, зійшов Святий Дух у вигляді голуба, а з неба пролунав голос Бога Отця.

Стрітення Господнє

Коли Ісусові виповнилося 40 днів, Марія та Йосиф принесли Його до храму, бо за законом кожне хлоп’ятко, яке народилось першим у сім’ї, мало бути посвячене Богові. У храмі Пресвята Родина зустрілась із праведним Симеоном. Він дуже зрадів, коли побачив Спасителя світу.

Ісус у храмі

Марія та Йосиф щороку ходили у Єрусалим на свято Пасхи. Коли Ісусові було 12 років, Він пішов разом із ними. Як закінчилось свято, всі поверталися додому. А Ісус, нікому не сказавши, залишився в Єрусалимі. Батьки почали Його шукати. Знайшли через три дні в єрусалимському храмі. Там Він розмовляв з учителями, і всі дивувались Його мудрості.

Весілля в Кані Галилейській

Одного разу Ісуса та Його учнів запросили на весілля в Кану Галилейську. Була там і мама Ісуса. Дізнавшись, що господарям не вистачило вина, Марія сказала про це своєму Синові. На прохання мами Ісус перетворив воду, яку слуги набрали у кам’яні посудини, у смачне вино. Це було перше чудо, яке вчинив Ісус.

Ісус і діти

Ісус дуже любив дітей. Він казав: «Не бороніть їм приходити до мене, бо таких Царство Небесне». Ісус радів кожній нагоді поспілкуватися з дітьми. Розповідав їм про Бога. Молився, поклавши на них руки, оздоровлював і благословляв.

 

Нагірна проповідь

Одного разу Ісус вийшов на гору, щоб усі, що зібралися, могли Його чути і бачити. Там Він проповідував про те, як мають жити Божі діти, щоб бути по-справжньому щасливими, тобто блаженними.

Помноження хлібів

Якось, коли Ісус проповідував, зібралося дуже багато людей. Лише чоловіків – тисяч зо п’ять. А ще були жінки і діти. Під вечір усі вже були втомлені та голодні. А з їжі апостоли знайшли тільки п’ять хлібів і дві риби. Принесли вони все це до Ісуса. І Він здійснив чудо! Поблагословив поживу, розламав хліби і дав апостолам, а ті роздавали людям, що відпочивали, сидячи на траві. Усі наситилися, ще й залишилося чимало.

Ісус ходить по воді

Якось увечері Ісус звелів учням плисти човном на другий бік моря, а сам вийшов на гору, щоб помолитися. Уночі Ісус прийшов до апостолів, ступаючи по воді. Вони налякалися, подумавши, що то якийсь привид. Апостол Петро теж захотів пройтися морем. Вийшов із човна, ступив кілька кроків і почав тонути, бо налякався сильного вітру. Ісус простягнув йому руку і сказав, щоб Петро ніколи не сумнівався у своїй вірі.

Оздоровлення

Ісус учинив багато оздоровлень. Якось він прийшов Ісус у синагогу. А там був чоловік, який мав суху руку. Тож фарисеї питають Ісуса, чи можна оздоровлювати недужих у суботу. Ісус відповів, що кожна людина дуже вартісна для Бога, тому і в суботу можна чинити добрі справи, щоб позбавити недужого від страждань. А до того чоловіка Ісус сказав: «Простягни твою руку». Той простягнув руку, і вона враз стала здоровою.

Преображення Господнє

Якось Ісус узяв апостолів Петра, Якова та Йоана і повів їх на високу гору. Там Ісус преобразився. Його обличчя засяяло, а одяг побілів. А невдовзі, коли Ісус говорив, із хмари пролунав голос: «Це Син мій улюблений, що я Його вподобав: Його слухайте». Налякані учні впали обличчям до землі. Ісус їх заспокоїв і попросив не розповідати нікому про побачене.

Воскресіння Лазаря

Одного разу Ісусові принесли вістку, що в селі Витанія занедужав Його друг Лазар, брат Марії та Марти. Але поки Ісус прибув туди, Лазар помер. Почувши це, Ісус заплакав, бо дуже любив його. Коли прийшов до гробу, то сказав, щоб відкотили камінь від входу. А тоді промовив: «Лазарю, вийди!» І сталося чудо: обмотаний полотном Лазар вийшов із гробу. Він воскрес!

В’їзд Господній у Єрусалим

За кілька днів до Пасхи Ісус верхи на осляті прибув до Єрусалиму. Люди зустрічали Його як Царя. Стелили перед Ним на дорогу свій одяг і пальмове гілля. «Осанна! Благословен той, хто йде в ім’я Господнє!» – вигукували звідусіль.

Тайна вечеря

Ісус знав, що вже наближається час Його страждань. Тож хотів востаннє відсвяткувати Пасху зі своїми учнями. Зібрались вони в одному домі на Тайну вечерю. Там Ісус установив таїнство Євхаристії. Він перемінив хліб і вино у свої Тіло і Кров і заповів апостолам чинити так само на спомин про Нього.

Хресна дорога

Пилат, бажаючи догодити натовпові, видав Ісуса на розп’яття. Вояки повели Його на середину двору, поклали на голову терновий вінок і глумилися над ним. А потім поклали на плечі хрест і повели на Голготу.

Розп’яття

Заради спасіння всіх людей від гріха Ісус добровільно віддав своє життя, прийнявши страшну смерть на хресті. Сталося це у Велику п’ятницю на горі Голготі, на місці, що називається Череп.

Плащаниця

Коли настав вечір Великої п’ятниці, побожний чоловік на ім’я Йосиф пішов до Пилата і попросив дозволу забрати тіло Ісуса, бо Він вже помер. Знявши з хреста тіло Ісуса, Йосиф обгорнув Його чистим полотном – плащаницею – і поклав у гріб, що був висічений у скелі. Вхід до гробу закрив великим каменем.

Воскресіння Христове

Своєю смертю на хресті Ісус відкупив людський рід від гріха, вирятував із пітьми аду. Він переміг смерть! На третій день Христос воскрес! Своїм воскресінням Син Божий відкрив нам небо.

По дорозі до ЕмаусуІ

Двоє учнів Ісуса йшли з Єрусалиму до села Емаус і розмовляли про те, що сталося з їхнім Учителем. До них наблизився воскреслий Ісус, слухав їхні розповіді, потім пояснював їм Святе Писання, але вони Його не впізнали. І тільки за вечерею, коли Ісус розламав і поблагословив хліб, у них ніби відкрилися очі. Учні повірили, що Ісус справді воскрес і був біля них.

Вознесіння Господнє

Після свого воскресіння Ісус не раз являвся учням. А на сороковий день апостоли стали свідками того, як Ісус на хмарі знявся вгору. Божий Син повернувся на Небо до свого Отця. Але два мужі у білих одежах, що з’явилися біля апостолів, сказали, що Ісус знову прийде.

Зіслання Святого Духа

На п’ятдесятий день після воскресіння Ісуса, апостоли та Богородиця сиділи у світлиці. Раптом почувся шум, наче здійнявся буйний вітер. А тоді з’явилися вогненні язички і осіли на кожному з присутніх. Усі вони сповнилися Святим Духом і почали розмовляти різними мовами. Святий Дух – це Утішитель, якого Спаситель обіцяв своїм учням.

Ісус у славі

Одним із символів влади і слави царя є трон. Ісус – наш Цар. Його трон – це увесь сотворений світ – видимий і невидимий. У лівій руці Ісус тримає Євангеліє, а правою він усіх благословляє.

Тройця

Ми віримо в єдиного Бога – Пресвяту Тройцю. Бог Отець, Бог Син і Бог Дух Святий – це три Особи Пресвятої Тройці. На іконах Тройцю зображають в образі трьох ангелів.