У деяких місцях зберігаються скарби, про які ми навіть не здогадуємося. Ці скарби приготовлені для нас, питання лише – коли ми їх знайдемо і пізнаємо їх цінність. Тоді вони засяють і спрямують нас до нових звершень.

Місце проведення: на вулиці та в приміщенні

Вік: 6-15 років

Кількість: від 15 осіб. Команди по 5-15 осіб

Тривалість: від 90 хвилин

Матеріали:

Для кожної команди:

Карта із маршрутом та позначеними по порядку місцями, поблизу яких заховані конверти із завданнями.

Позначки місць, поблизу яких заховані конверти із завданнями.

Конверти із завданнями (для різних команд можуть бути різного кольору).

Конверти із посланням і пазлом (команда отримує після виконання завдання).

Святе Письмо, ручка (2 шт.), папір А4 (10 аркушів), коробку фарб, коробку олівців.

Хід гри:

Учасники об’єднуються у 3-5 команд по 5-14 осіб (залежно від загальної кількості учасників).

До кожної команди долучається провідник, який супроводжуватиме її протягом усього маршруту гри і стежитиме за виконанням завдань та дотриманням правил гри.

Капітани отримують конверти, в яких вказано «Завдання 1» .

Команда, яка першою виконала «Завдання 1», – отримує карту, на якій зображено весь маршрут та вказано по порядку місця, де знаходяться наступні завдання.

Команди стартують відповідно до черговості виконання ними «Завдання 1». Дистанція між стартом команд = 10 хвилин + час, наскільки довше від попередньої команди виконували «Завдання 1».

Кожна команда повинна проходити маршрут разом і виконувати завдання у присутності всіх свої учасників.

Кожна команда шукає зазначене на карті місце, де знаходиться відповідна позначка. Конверт із завданням може бути захований у радіусі 2-5 метрів від цього знаку.

Кількість конвертів із завданням на кожній точці має відповідати кількості створених команд (для кожної команди можна зробити конверти іншого кольору).

У разі, якщо команда не може знайти конверта протягом 3 хв., або не може виконати завдання – отримує 2 хвилини штрафного часу (залишається на місці протягом 2 хвилин).

Після кожного виконаного завдання провідник вручає команді частину пазлу з фрагментом послання, що його команда має скласти після виконання всіх завдань гри.

Виграє команда, яка за часом першою складе пазл і прочитає послання.

Завдання до гри «У пошуках скарбів»

Завдання 1.

Сьогодні Ви вирушаєте у захоплюючу і небезпечну мандрівку. А оскільки Ваша подорож буде довгою, то Вам потрібно зібрати в дорогу необхідні речі. Якомога швидше знайдіть на окресленій провідниками території та принесіть у визначене місце:

Святе Письмо

Ручку (2 шт.)

Папір А4 (10 аркушів)

Фарби (1 коробку)

Олівці (1 коробку)

Завдання 2.

Перечисліть всі частини Божественної Літургії (Проскомидія, Літургія Слова, Літургія Жертви)

Завдання 3:
Підпишіть кожен предмет, зображений на малюнку.

Завдання 4:

Допишіть слова, якими вірні відповідають на слова священика:

За мир всього світу, добрий стан святих божих церков і з’єднання всіх Господу помолімося (Господи, помилуй)

__________________________________________________________________

Воскликніте Господові, вся земля, співайте ж імені його, віддайте славу хвалі його.

(Молитвами Богородиці, Спасе, спаси нас)

__________________________________________________________________

Пресвяту, пречисту, преблагословенну, славну Владичицю нашу Богородицю і приснодіву Марію, з усіма святими пом’янувши, самі себе, і один одного, і все життя наше Христу Богові віддаймо

(Тобі, Господи)

__________________________________________________________________

Мир всім! (І духові твоєму)

__________________________________________________________________

Від Марка святого Євангелія читання. (Слава Тобі, Господи, слава Тобі)

__________________________________________________________________

Доброго й пожиточного душам нашим і миру для світу у Господа просім (Подай, Господи)

__________________________________________________________________

Станьмо гідно, станьмо зі страхом, будьмо уважні, щоб святе приношення в мирі приносити (Милість миру, жертву хваленія)

__________________________________________________________________
Возлюбім друг друга, щоб однодумно визнавати ( Отця і Сина і Святого Духа, Тройцю єдиносущну і нероздільну)

__________________________________________________________________

Вгору піднесім серця (Піднесли до Господа)

Завдання 5:

З’єднайте лінією слово і його значення

АНГЕЛ

АМІНЬ

ЄВАНГЕЛІЄ

ЄВХАРИСТІЯ

ПРОСКОМИДІЯ

ЛІТУРГІЯ

АЛИЛУЯ

ТЕТРАПОД

ЧОТИРИНОЖНИК

СПІЛЬНА СПРАВА

ВІСНИК

СЛАВА ТОБІ, ГОСПОДИ

ПРИНЕСЕННЯ

НЕХАЙ ТАК БУДЕ

ДОБРА НОВИНА

ПОДЯКА

(Ангел – Вісник, Амінь – Нехай так буде, Євангеліє – Добра новина, Євхаристія – Подяка, Проскомидія – Принесення, Літургія – Спільна справа, Алилуя – Слава Тобі, Господи, Тетрапод – Чотириножник.)

Завдання 6:

Із підручних засобів скласти слово «Бенкет»

Завдання 7:

Складіть побажання для свого провідника зі словами:

сонце, щастя, радість, любов, подорож.

Прочитайте побажання. Зараховуються тільки ті побажання, у яких містяться усі вищевказані слова.

Завдання 8:

На аркуші паперу намалюйте, про що йдеться у чотирьох останніх лінійках пісні «…………………» (наприклад, «Я полюбив Тебе любов’ю вічною» CD «Бог любить всіх людей», ММС «Свічадо».)

Завдання 9:

Знайдіть 8 відмінностей

Завдання 10:

Складіть пазли, які отримали за виконання кожного завдання і прочитайте цитату.