Місце проведення: на вулиці або в приміщенні

Вік: 6-18 років

Кількість: 8-20 осіб

Тривалість: 20-30 хв

Матеріали: папірці і ручки

Хід гри:

Учасники об’єднуються у дві команди.

Кожний учасник отримує кілька папірців (від 3 до 6 в залежності від загальної кількості учасників – чим менше учасників, тим більше папірців) і записує на кожному папірці одного з казкових героїв.

Всі папірці поміщаються в одну скриньку.

Капітани команд розігрують на чу-ва-чі, чия команда першою розпочинає гру.

Учасник команди, яка виграла, підходить до скриньки і по-черзі витягає папірці, пояснюючи своїй команді, що написано на папірці. Якщо команда не може здогадатися, каже: «далі» і учасник біля скриньки бере наступний папірець.

Завдання: команда має за 1 хвилину відгадати якнайбільше казкових персонажів (папірці з відгаданими персонажами відкладаються в сторону). Після 1 хвилини учасник наступної команди підходить до скриньки і гра продовжується.

Учасники команд змінюють один одного кожну хвилину, аж до моменту, поки не будуть розгадані всі персонажі.

Наступний етап: всі папірці знову складаються у скриньку. І на цьому етапі гравці команд пояснюють персонажів на папірцях, зберігаючи послідовність першого етапу, проте вживають для пояснення лише одне слово (це можливо лише тому, що персонажі на папірцях ті самі, що й в попередньому етапі).

Останній етап: всі папірці знову складаються у скриньку. І тепер гравці пояснюють персонажів, але без слів, лише жестами.

Виграє та команда, яка вгадала більшу кількість персонажів, враховуючи всі етапи.